REKLAMA
REKLAMA

Wydrukował i podmienił stuzłotówki. Za podrabianie pieniędzy grozi mu nawet do 25 lat więzienia

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepie zapłacił za zakupy podrobionym banknotem stuzłotowym. W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że to członek rodziny podmienił autentyczne banknoty na fałszywe.

Mieszkaniec Krosna robiąc zakupy w krośnieńskim markecie, próbował zapłacić podrobionym banknotem. Gdy ekspedientka obsługująca mężczyznę zorientowała się, że pieniądze mogą być fałszywe, powiadomiono o tym fakcie Policję. W trakcie wyjaśniania tej sprawy okazało się, że ktoś podmienił banknoty na podrobione. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę fałszowania pieniędzy.

24-letni krośnianin przyznał się, że zeskanował banknot o nominale 100 zł, a następnie wydrukował kilkanaście takich banknotów. Wydrukowane pieniądze pozostawił w skrytce 52-latka, zabierając autentyczne stuzłotówki. Policjanci zabezpieczyli sprzęt, na którym mężczyzna drukował banknoty.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Wobec 24-latka zastosowano dozór policyjny. Mężczyźnie za podrabianie pieniędzy oraz za puszczanie ich w obieg grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

821080257

źródło: KPP Krosno

09-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)