REKLAMA
REKLAMA

Wyłudzał pieniądze na znajomego z portalu społecznościowego

SANOK / PODKARPACIE. Nieznana osoba podszywając się pod właściciela konta na portalu społecznościowym wysyłała do jego znajomych prośbę o pożyczenie pieniędzy w kwocie 500 złotych. Dwie kobiety uwierzyły oszustowi i przelały żądaną kwotę na podane konto.

Po kontakcie telefonicznym ze znajomym zorientowały się, że zostały oszukane.

W minionym tygodniu, 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznana osoba uzyskała dostęp do jego profilu na portalu społecznościowym. Oszust podszywając się pod właściciela konta, rozesłał wiadomości do znajomych zgłaszającego z prośbą o udzielenie pilnej pożyczki i przesłanie pieniędzy w kwocie 500 zł na różne konta bankowe.

Okazało się, że dwie mieszkanki powiatu sanockiego przelały pieniądze na konto oszusta. Kobiety następnie nawiązały kontakt telefoniczny ze swoim znajomym, który zaprzeczył, aby przesyłał taką prośbę. Wówczas zorientowały się, że zostały oszukane.

Policja przestrzega przed oszustami działającymi takimi metodami i zaleca, aby nie ufać prośbom o pożyczenie pieniędzy, które mogą pojawiać się na kontach znajomych w portalach społecznościowych. Skontaktujmy się telefonicznie z osobą i potwierdźmy, czy rzeczywiście potrzebuje ona pieniędzy.

komputer

źródło: KPP Sanok

11-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)