REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Wystawa Macieja Wieczerzaka „POST(P)OP” w BWA Galerii Sanockiej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy Macieja Wieczerzaka „POST(P)OP”. Otwarcie nastąpi 16 stycznia (piątek) o godzinie 18:00.

Maciej Wieczerzak
POST(P)OP

wernisaż wystawy: 16.01.2015r. godzina 18:00
BWA Galeria Sanocka,
Rynek 14, Sanok, 38-500
wystawa trwa do 13.02.2015r

POST(P)OP to seria prac powstała z chęci zmierzenia się z płynnością współczesnego świata. Maciej Wieczerzak sięgnął po typowy dla siebie repertuar tematyczny – w oparciu o motywy popkulturowe buduje opowieści o dwóch podstawowych biegunach ludzkiej egzystencji: seksualności i śmierci. Artysta za skuteczniejszy niż powaga sposób trafienia do widza uznaje ironię i humor, dlatego z uciechą i rozmysłem wikła odbiorcę w przewrotną grę, zarówno na polu znaczeń, jak i przede wszystkim w sferze samej wizualności. Cechą wspólną obrazów z cyklu POST(P)OP jest wykorzystywanie możliwości generowania optycznych złudzeń. Wybierając tematy prac, Wieczerzak ponownie zwraca się w stronę historii sztuki. W jego obrazach natrafiamy na cytaty z Rembrandta i Hansa Holbeina, a także parafrazę Jacksona Pollocka.

all

Tym, co odróżnia obrazy składające się na POST(P)OP od wcześniejszych prac artysty, jest większa świadomość przestrzeni, zarówno tej na obrazie, jak i poza nim. W niektóre prace zostały wbudowane obrazy podprogowe – takie, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się tylko ozdobą, ale przy głębszym wejrzeniu otwierają dodatkową perspektywę znaczeniową.

dance macabre

Wieczerzak niezmiennie stosuje infantylizm jako metodę maskowania rzeczy intrygujących go. Niejednoznaczność jako próba wymknięcia się kategorycznym formom i narzuconym znaczeniom jest jego zdaniem jednym z najlepszych sposobów pobudzenia odbiorcy do myślenia. W tym przypadku jest także odpowiedzią na zajmującą artystę kategorię płynności: „Przeważnie coś nie jest tym, na co wygląda. Staram się rozbijać rzeczy na czynniki pierwsze, a dopiero później analizować, o co w tym wszystkim chodzi. Mam nadzieję, że mój widz również wciągnie się w tę grę”. /Anna Sidoruk/

ZAPRASZAMY!!!

Peep, 200x250 cm akryl na płótnie 2014r

Maciej Wieczerzak.
Urodzony 20 stycznia 1986 roku w Mielcu. Studiował Edukację Artystyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 2010 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza. Prowadzi niezależną pracownię ENFANT TERRIBLE. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i designem. Autor 8 wystaw indywidualnych, uczestnik i organizator wielu wystaw zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą. W latach 2011-2014 współpracował z Domem Aukcyjnym Abbey House. Mieszka i pracuje w Mielcu.

zaproszenie Wieczerzak

źródło: materiały nadesłane

09-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)