REKLAMA
REKLAMA

Wystawy Wielkanocnej czar z jubileuszowym akcentem! (FILM, ZDJĘCIA)

Wystawy Wielkanocnej czar z jubileuszowym akcentem! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Było kolorowo, radośnie, rodzinnie oraz bardzo świątecznie. Wystawa Wielkanocna cieszy się wspaniałą i długą tradycją w gminie Sanok – w tym roku odbywa się już po raz 20-sty i gościła ponad 100 rękodzielników z Gminy Sanok oraz okolic.

Wystawa, organizowana przez Wójta Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury,  swoją magiczną atmosferą przybliża do wyczekiwanych Świąt Wielkiej Nocy i wiosny oraz przypomina najpiękniejsze tradycje, smaki oraz symbole z nimi związane.

Otwarcie uświetnił także występ utalentowanej aktorsko grupy obrzędowej „Strachoczanie” ze Strachociny, prowadzonej pod kierunkiem Pani Agaty Cecuły oraz Pani Jolanty Pielech, która zaprezentowała tradycyjne wielkanocne zwyczaje.

Jubileuszowa wystawa jest szczególnie ważna i sentymentalna dla Pani Krystyny Kafary, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, która 20 lat temu zainicjowała spotkania rękodzielników.

23-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)