REKLAMA
REKLAMA

Z nawigacją prosto w ręce Strażników Granicznych

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach zatrzymali  w okolicach Arłamowa dwóch obywateli Ukrainy, którzy wyłudzili wizy pracownicze aby wyjechać do Włoch.

11741Mężczyźni (w wieku 33 lata i 24 lata) podróżowali busem ukraińskim, w którym łącznie jechało 5 obywateli Ukrainy. Zatrzymani Ukraińcy, do kontroli przedstawili dokumenty zgodnie, z którymi powinni zgłosić się do pracy – jeden w Przemyślu a drugi w Katowicach. Obaj mieli pracować w charakterze robotników budowlanych. Funkcjonariuszom Straży Granicznej z Placówki w Huwnikach powiedzieli, że nie mieli zamiaru podjąć pracy w Polsce ale we Włoszech.

Obaj mężczyźni otrzymali decyzje o u nieważnieniu wizy oraz decyzje zobowiązującą ich do powrotu na Ukrainę z zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 6 miesięcy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej byli nieco zdziwieni słysząc, że  Ukraińcy jadą z Przemyśla do Włoch przez Arłamów. Zatrzymani  stwierdzili że trasę wytyczyła im błędnie nawigacja. Niewykluczone jednak, że ich zamiarem było uniknięcie kontroli Straży Granicznej.

BOSG

05-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.