REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Z nawigacją prosto w ręce Strażników Granicznych

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach zatrzymali  w okolicach Arłamowa dwóch obywateli Ukrainy, którzy wyłudzili wizy pracownicze aby wyjechać do Włoch.

11741Mężczyźni (w wieku 33 lata i 24 lata) podróżowali busem ukraińskim, w którym łącznie jechało 5 obywateli Ukrainy. Zatrzymani Ukraińcy, do kontroli przedstawili dokumenty zgodnie, z którymi powinni zgłosić się do pracy – jeden w Przemyślu a drugi w Katowicach. Obaj mieli pracować w charakterze robotników budowlanych. Funkcjonariuszom Straży Granicznej z Placówki w Huwnikach powiedzieli, że nie mieli zamiaru podjąć pracy w Polsce ale we Włoszech.

Obaj mężczyźni otrzymali decyzje o u nieważnieniu wizy oraz decyzje zobowiązującą ich do powrotu na Ukrainę z zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 6 miesięcy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej byli nieco zdziwieni słysząc, że  Ukraińcy jadą z Przemyśla do Włoch przez Arłamów. Zatrzymani  stwierdzili że trasę wytyczyła im błędnie nawigacja. Niewykluczone jednak, że ich zamiarem było uniknięcie kontroli Straży Granicznej.

BOSG

05-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)