REKLAMA
REKLAMA

Z OSTATNIEJ CHWILI! Kolejarska pikieta zawieszona do końca lutego!

Jak informuje portal KochamKolej.pl planowana na piątek 23 stycznia br. pod Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie kolejarska pikieta przeciw likwidacji szeregu połączeń kolejowych na Podkarpaciu nie odbędzie się.

Na mocy porozumienia osiągniętego dziś (21.01) w godzinach popołudniowych przez samorząd Województwa Podkarpackiego i stronę związkową, kolejarska manifestacja zostaje zawieszona do końca lutego 2015 r.

Do tego czasu ma zostać zorganizowane spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, związków zawodowych, spółek kolejowych oraz lokalnych samorządów celem określenia warunków przywrócenia regionalnych połączeń kolejowych m.in. na liniach nr 108 i 107.

– To dobra informacja, bo ulica nie jest najlepszym miejscem do rozwiązywania konfliktów społecznych. Aby zwielokrotnić szansę na osiągnięcie społecznego konsensusu w kwestii kolei Pan Marszałek Ortyl powinien wystrzegać się kategorycznych sądów, jakie połączenia wchodzą w grę a jakich nie będzie. Całkowicie zgadzam się z oceną posła Bogdana Rzońcy, iż dotychczasowa polityka władz wojewódzkich w kwestii kolei była błędna i jak najszybciej trzeba się z niej wycofać – tak „na gorąco” komentuje chwilowy rozejm w walce o przywrócenie połączeń kolejowych na Podkarpaciu Jerzy Zuba – szef klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Sanockiego i redaktor naczelny portalu KochamKolej.pl

Więcej szczegółów na temat porozumienia już niebawem!

ZOBACZ TAKŻE:
KOLEJ: Połączenia Jasło – Zagórz nie będzie! Jasło – Krosno i Krosno – Zagórz TAK, ale tylko przy odpowiednim rozkładzie jazdy (FILM)

21-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)