REKLAMA
REKLAMA

Z OSTATNIEJ CHWILI! Kolejarska pikieta zawieszona do końca lutego!

Jak informuje portal KochamKolej.pl planowana na piątek 23 stycznia br. pod Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie kolejarska pikieta przeciw likwidacji szeregu połączeń kolejowych na Podkarpaciu nie odbędzie się.

Na mocy porozumienia osiągniętego dziś (21.01) w godzinach popołudniowych przez samorząd Województwa Podkarpackiego i stronę związkową, kolejarska manifestacja zostaje zawieszona do końca lutego 2015 r.

Do tego czasu ma zostać zorganizowane spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, związków zawodowych, spółek kolejowych oraz lokalnych samorządów celem określenia warunków przywrócenia regionalnych połączeń kolejowych m.in. na liniach nr 108 i 107.

– To dobra informacja, bo ulica nie jest najlepszym miejscem do rozwiązywania konfliktów społecznych. Aby zwielokrotnić szansę na osiągnięcie społecznego konsensusu w kwestii kolei Pan Marszałek Ortyl powinien wystrzegać się kategorycznych sądów, jakie połączenia wchodzą w grę a jakich nie będzie. Całkowicie zgadzam się z oceną posła Bogdana Rzońcy, iż dotychczasowa polityka władz wojewódzkich w kwestii kolei była błędna i jak najszybciej trzeba się z niej wycofać – tak „na gorąco” komentuje chwilowy rozejm w walce o przywrócenie połączeń kolejowych na Podkarpaciu Jerzy Zuba – szef klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Sanockiego i redaktor naczelny portalu KochamKolej.pl

Więcej szczegółów na temat porozumienia już niebawem!

ZOBACZ TAKŻE:
KOLEJ: Połączenia Jasło – Zagórz nie będzie! Jasło – Krosno i Krosno – Zagórz TAK, ale tylko przy odpowiednim rozkładzie jazdy (FILM)

21-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)