REKLAMA
REKLAMA

Załatwiał się na ulicy. Zatrzymany chciał wręczyć łapówkę w wysokości…50zł

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. 36-letni mieszkaniec Wolicy został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy oddziału prewencji z Rzeszowa. Mężczyzna oddawał mocz na jezdnię a gdy zauważyli to policjanci, próbował ich skłonić do odstąpienia od czynności służbowych oferując łapówkę w wysokości 50 zł.

We wtorek tuż po godz. 23. w miejscowości Polańczyk w rejonie lokalu „Gwarek” policjanci zauważyli mężczyznę, który oddawał mocz na jezdnię. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec sprawcy wykroczenia i nałożyli na niego mandat karny w kwocie 100 zł. W trakcie interwencji mężczyzna zaczął prosić policjantów, by odstąpili od czynności służbowych i wypuścili go do domu. Przy tym wyciągnął z kieszeni  50 zł i próbował je wręczyć mundurowym. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości okazało się, że ma  2,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wtorkową noc 36-latek spędził w policyjnym areszcie. Banknot został zabezpieczony. Za próbę przekupienia policjanta związaną jednocześnie z nakłanianiem go do złamania prawa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Lesko

kwp

06-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)