REKLAMA
REKLAMA

„Zapomniał”, że pijany wjechał do rowu

BALIGRÓD / PODKARPACIE. Prawie dwóch tygodni potrzebował mieszkaniec Kołonic na przypomnienie sobie, że to on spowodował kolizję drogową. Być może na „zanik pamięci” kierowcy wpływał fakt, że gdy swoim volkswagenem vento wjeżdżał do przydrożnego rowu, był kompletnie pijany. W jego organizmie było wówczas prawie dwa promile alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce 2 stycznia. Kilka minut przed godz. 12, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło w Baligrodzie. Na miejscu zastali leżący w rowie samochód, a obok jego właściciela. 31-letni mężczyzna, od którego policjanci wyczuli alkohol, oświadczył, że to nie on kierował swoim volkswagenem vento lecz jego kolega. Chwilę po zdarzeniu w organizmie mężczyzny wciąż było 1,95 promila alkoholu.

Policjanci podjęli czynności w celu ustalenia sprawcy kolizji drogowej. Sprawdzili dane kolegi, którego właściciel feralnego pojazdu podał jako kierowcę. Na tym jednak skończyły się czynności wobec rzekomego sprawcy, gdyż w międzyczasie 31-latek przypomniał sobie, że to on sam wjechał do rowu. Mężczyzna przyznał się, że będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem.

31-latek za spowodowanie kolizji zostanie ukarany grzywną. Jednak za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Lesko

539524682_2962efaeac_ofoto: flickr.com / ~Coquí

15-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)