REKLAMA
REKLAMA

ZARSZYN: Rzeszowianin przekroczył prędkość o 86 km/h

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu pojazdem marki BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 86 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami.

Zgodnie z nowymi przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami 22-latek odzyska za 3 miesiące.

Wczoraj przed godziną 12 w miejscowości Zarszyn policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali kierującego pojazdem marki BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 136 km/h. Kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 86 km/h. Policjanci zgodnie z nowymi przepisami zatrzymali mu prawo jazdy. 22-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

źródło: KPP Sanok

196282958

25-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)