REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w zarządzie i prezydium sejmiku województwa (FILM, ZDJĘCIA)

Zmiany w zarządzie i prezydium sejmiku województwa (FILM, ZDJĘCIA)

Na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni wybrali nowego przewodniczącego sejmiku oraz wicemarszałka. Pracą radnych będzie teraz kierował Jerzy Borcz, a w zarządzie ponownie – tym razem jednak w fotelu wicemarszałka – zasiądzie Bogdan Romaniuk.

Sesja rozpoczęła się od złożenia rezygnacji przez przewodniczącego sejmiku Bogdana Romaniuka. Za jej przyjęciem byli wszyscy radni biorący udział w obradach. Po głosowaniu dotychczasowemu przewodniczącemu podziękowania złożył marszałek i radni, także z opozycyjnego klubu PSL. Bogdan Romaniuk podziękował wszystkim radnym oraz zarządowi za dobrą współpracę.
– Dziękuję wszystkim za dobrą współpracę. Starałem się prowadzić obrady merytorycznie, tak, aby wszyscy czuli się równi na sali sejmiku – mówił tuż po głosowaniu Bogdan Romaniuk.

Kolejnym punktem nadzwyczajnej sesji był wybór nowego wicemarszałka. Uzupełnienie składu zarządu było konieczne, gdyż dotychczasowy wicemarszałek Wojciech Buczak został wybrany na posła RP. Marszałek do pracy w zarządzie województwa rekomendował Bogdana Romaniuka.
– Zdobył już doświadczenie zarówno w zarządzie, jak i w sejmiku i to powinno zostać wykorzystane w pracy na rzecz samorządu województwa – mówił marszałek rekomendując Bogdana Romaniuka.

Za wyborem Bogdana Romaniuka na nowego wicemarszałka głosowało 25 spośród 30 obecnych na sesji radnych.
– Mam świadomość jaka praca przede mną i obiecuję, że będę ją sumiennie wykonywał – mówił tuż po wyborze nowy wicemarszałek odbierając gratulacje od radnych i zarządu województwa.

Po wyborze wicemarszałka przewodniczący klubu radnych PiS Jerzy Cypryś zgłosił Jerzego Borcza jako kandydata na nowego przewodniczącego sejmiku. Tę propozycję również poparło 25 radnych. Pierwszy gratulacje nowemu przewodniczącemu złożył marszałek.
– Wierzę, że nasza współpraca będzie się dobrze układać z korzyścią dla mieszkańców regionu – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Nowo wybrany przewodniczący sejmiku zapewnił, że nie zawiedzie powierzonego mu zaufania.
– Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Postaram się go nie zawieźć i być dobrym przewodniczącym w tym sensie, że będę dbał, aby każdy na sali obrad mógł się swobodnie wypowiedzieć, bo to jest sensem demokracji – mówił przewodniczący Jerzy Borcz.

Na koniec sesji głos zabrali radni, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyli mandaty posłów. Za możliwość pracy na rzecz samorządu województwa podziękowała Anna Schmidt-Rodziewicz, Joanna Frydrych, Wojciech Buczak oraz Mieczysław Miazga. Radnym podziękował marszałek Władysław Ortyl, który wręczył im kwiaty i pamiątkowe dyplomy.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

02-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)