REKLAMA
REKLAMA

Znamy najlepszych anglistów w powiecie sanockim (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbyła się III edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego cele to, między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego

, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

W konkursie wzięło udział 142 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono czterech finalistów i czterech laureatów oraz dwóch wyróżnionych.

Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskała Justyna Sitarz z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Drugie miejsce i tytuł finalistki konkursu zdobyła Wiktoria Sałaciak z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Stasiak z G2.

Najlepszymi Anglistami wśród gimnazjalistów klas drugich okazali się Paulina Bukowska z G4 oraz Łukasz Bałut z G3 , natomiast finalistami z drugim najlepszym wynikiem zostali Kornelia Moskal z Gimnazjum w Długiem oraz Mateusz Hydzik z G1.

Laureatką konkursu w kategorii klas trzecich została Paulina Jurasińska z G3. Drugie miejsce i tytuł finalistki przypadł Annie Nikiel z G4. Wyróżnienie otrzymała Karolina Żołnierczyk z G1.

Tegoroczna edycja była szczególna, ponieważ w tym roku konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty uwzględnianych przy rekrutacji do szkół średnich.

Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i jest imprezą cykliczną. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Pani Anita Rzemińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, jak i w kolejnych latach dołączy do nas jeszcze więcej szkół z powiatu sanockiego.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 13 kwietnia 2015 w Urzędzie Miasta Sanoka z udziałem patrona konkursu, Pana Burmistrza Tadeusza Pióro.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

źródło: materiały nadesłane

21-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)