REKLAMA
REKLAMA

112 tys. zł straty parkingu wielopoziomowego w 2015 roku (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Znamy wynik finansowy parkingu wielopoziomowego w 2015 roku. Jak się okazuje, przynosi on znaczące straty. Poprzedni rok zamknięto kwotą 112 tys. zł na minusie.

Otwarty 18 lipca 2013 roku parking wielopoziomowy przy ul. Łaziennej w Sanoku niemal od samego początku wzbudza spore emocje i skrajne opinie. Komentarze wielu sanoczan zwracają uwagę na niepraktyczne zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz. To przekłada się na mniejszą liczbę kierowców, którzy decydują się na pozostawienie samochodu właśnie tam. Ale to z pewnością nie jedyny powód ujemnego wyniku finansowego za 2015 rok.

Z 246 tys. zł, które Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej jako administrator wydało w ubiegłym roku na funkcjonowanie obiektu, aż 146 tys. zł to koszt utrzymania pięciu stanowisk pracy. Taki zakres zatrudnienia narzuca projekt. Trwałość projektu kończy się w 2018 roku, co oznacza, że do tego czasu, trzeba będzie liczyć się właśnie z takimi wydatkami. Ponadto, 33 tys. zł pochłania energia, a 60 tys. zł trafia na konto Urzędu Miasta z tytułu dzierżawy.

Parking generuje przychody na poziomie blisko 134 tys. zł. Różnica to 112 tys. zł na minusie.

SPGM próbowało zachęcić kierowców i zaprzyjaźnić ich z nowym obiektem. Trzeba powiedzieć, że z dobrym skutkiem, choć odbiło się to na finansach. Sierpień 2015 roku był bowiem miesiącem, w którym w każdą niedzielę można było parkować za darmo. Ogólnie, średnia dzienna wynosi 146 samochodów wjeżdżających na parking. W pierwszą niedzielę sierpnia, w obiekcie pojawiło się 187 pojazdów, ale już w ostatnią 393.

Łącznie w 2015 roku, do parkingu wielopoziomowego wjechało około 68 tys. aut.

W kolejnej publikacji dotyczącej tego tematu przedstawimy zestawienie finansowe od początku istnienia parkingu wielopoziomowego w Sanoku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ ARCHIWALNE VIDEO Z OTWARCIA:

Burmistrz o inwestycjach w centrum miasta. „Sanok nie ma czego się wstydzić” (FILM)

(fragment z parkingiem od 3:36)

25-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)