REKLAMA
REKLAMA

26 litrów krwi i 50 zarejestrowanych dawców szpiku (ZDJĘCIA)

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „VITA“ przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej podsumował swoją działalność w 2015 roku.

Klub istnieje od 29 lat i obecnie liczy 100 osób – należą do niego funkcjonariusze, pracownicy oraz emeryci Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Członkowie Klubu oprócz tego, że organizują akcje honorowego oddawania krwi, również angażują się i inicjują wiele akcji społecznych. W 2015 roku klub zorganizował m.in. zbiórkę pieniędzy na rehabilitację syna pracownika BiOSG. Klub VITA zaangażowany był również w dwie ogólnopolskie akcje honorowego krwiodawstwa, które odbyły się pod patronatem Straży Granicznej „ Na straży życia“ oraz „Nasza krew – nasza Ojczyzna“.

W 2015 roku członkowie klubu „VITA „ oddali łącznie 72 litry krwi.

Klub VITA aktywnie włączył się w akcje popularyzowania idei dawstwa szpiku kostnego. W marcu 2015 r. członkowie klubu zorganizowali wśród funkcjonariuszy i pracowników BiOSG akcje rejestracji dawców szpiku.

Obecnie wśród funkcjonariuszy i pracowników BiOSG zarejestrowanych jest 50 dawców szpiku kostnego i liczba ta stale rośnie. Dwóch funkcjonariuszy (jeden z Placówki SG w Czarnej Górnej, drugi z Komendy BiOSG) już uratowali komuś życie oddając swój szpik, natomiast jeden z pracowników BiOSG został honorowym dawcą przeszczepu.

W najbliższym czasie bo już w lutym bieżącego roku klub VITA planuje przeprowadzić w BiOSG kolejną akcje honorowego oddawania krwi.

Funkcjonariusze z Placówek BiOSG również bardzo chętnie w ubiegłym roku włączali się w akcje honorowego oddawani krwi, które były organizowane na terenie ich działalności. Strażnicy graniczni z Placówki SG w Czarnej Górnej oddali w minionym roku 16 litrów krwi a z PSG w Horyńcu Zdroju 10 litrów.

BOSG

29-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)