REKLAMA
REKLAMA

26 litrów krwi i 50 zarejestrowanych dawców szpiku (ZDJĘCIA)

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „VITA“ przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej podsumował swoją działalność w 2015 roku.

Klub istnieje od 29 lat i obecnie liczy 100 osób – należą do niego funkcjonariusze, pracownicy oraz emeryci Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Członkowie Klubu oprócz tego, że organizują akcje honorowego oddawania krwi, również angażują się i inicjują wiele akcji społecznych. W 2015 roku klub zorganizował m.in. zbiórkę pieniędzy na rehabilitację syna pracownika BiOSG. Klub VITA zaangażowany był również w dwie ogólnopolskie akcje honorowego krwiodawstwa, które odbyły się pod patronatem Straży Granicznej „ Na straży życia“ oraz „Nasza krew – nasza Ojczyzna“.

W 2015 roku członkowie klubu „VITA „ oddali łącznie 72 litry krwi.

Klub VITA aktywnie włączył się w akcje popularyzowania idei dawstwa szpiku kostnego. W marcu 2015 r. członkowie klubu zorganizowali wśród funkcjonariuszy i pracowników BiOSG akcje rejestracji dawców szpiku.

Obecnie wśród funkcjonariuszy i pracowników BiOSG zarejestrowanych jest 50 dawców szpiku kostnego i liczba ta stale rośnie. Dwóch funkcjonariuszy (jeden z Placówki SG w Czarnej Górnej, drugi z Komendy BiOSG) już uratowali komuś życie oddając swój szpik, natomiast jeden z pracowników BiOSG został honorowym dawcą przeszczepu.

W najbliższym czasie bo już w lutym bieżącego roku klub VITA planuje przeprowadzić w BiOSG kolejną akcje honorowego oddawania krwi.

Funkcjonariusze z Placówek BiOSG również bardzo chętnie w ubiegłym roku włączali się w akcje honorowego oddawani krwi, które były organizowane na terenie ich działalności. Strażnicy graniczni z Placówki SG w Czarnej Górnej oddali w minionym roku 16 litrów krwi a z PSG w Horyńcu Zdroju 10 litrów.

BOSG

29-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)