REKLAMA
REKLAMA

38 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie (FILM, ZDJĘCIA)

38 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trzydziestu ośmiu nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Odbierając legitymacje z rąk insp. Piotra Michny wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji, by odbyć szkolenie podstawowe.

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie takie ślubowanie złożyło trzydziestu ośmiu nowo przyjętych policjantów, wśród nich 8 kobiet. W ceremonii uczestniczyli również naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz bliscy nowo przyjętych policjantów.

Nowo przyjęci funkcjonariusze odebrali legitymacje służbowe z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Piotra Michny, który zwrócił się do nich słowami: „Jest takie powiedzenie, że najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku. I Wy dzisiaj wykonujecie ten pierwszy krok w Waszym zawodowym życiu…”

Większość spośród ślubujących dziś policjantów jest absolwentami wyższych uczelni. To osoby w wieku od 22 do 39 lat. Wszyscy przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny, spełniając wysokie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności. Jednakże, by stać się pełnoprawnymi policjantami muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny. Po przeszkoleniu zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

KWP

05-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)