REKLAMA
REKLAMA

38 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie (FILM, ZDJĘCIA)

38 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trzydziestu ośmiu nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Odbierając legitymacje z rąk insp. Piotra Michny wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji, by odbyć szkolenie podstawowe.

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie takie ślubowanie złożyło trzydziestu ośmiu nowo przyjętych policjantów, wśród nich 8 kobiet. W ceremonii uczestniczyli również naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz bliscy nowo przyjętych policjantów.

Nowo przyjęci funkcjonariusze odebrali legitymacje służbowe z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Piotra Michny, który zwrócił się do nich słowami: „Jest takie powiedzenie, że najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku. I Wy dzisiaj wykonujecie ten pierwszy krok w Waszym zawodowym życiu…”

Większość spośród ślubujących dziś policjantów jest absolwentami wyższych uczelni. To osoby w wieku od 22 do 39 lat. Wszyscy przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny, spełniając wysokie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności. Jednakże, by stać się pełnoprawnymi policjantami muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny. Po przeszkoleniu zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

KWP

05-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)