REKLAMA
REKLAMA

55-letnia Ukrainka chciała wręczyć 100 euro łapówki. Za karę musi zapłacić 600 zł

PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej 55 – letnia Ukrainka próbowała wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkowa w postaci 100 euro. Prokurator przedstawił kobiecie zarzut popełnienia przestępstwa łapownictwo czynne. Kobieta dobrowolnie poddała się karze 600 złotych grzywny.

Kobieta twierdziła, że jedzie do Włoch w celach turystycznych. Strażnicy graniczni ustalili, że Ukrainka w styczniu tego roku już dwukrotnie otrzymała decyzje o odmowie wjazdu na teren UE ( jedną w Korczowej a drugą na ukraińsko – węgierskim przejściu granicznym Czop- Zahony). Kobieta nie przedstawiła żadnych dokumentów uzupełniających, które mogłyby uwiarygodnić cel jej podróży (rezerwacje w hotelu, bądź bilet powrotny). Ukrainka prawdopodobnie planowała podjąć nielegalną działalność zarobkową w krajach Europy Zachodniej. W zamian za umożliwienie wjazdu na teren UE, Ukrainka zaproponowała kontrolującemu ja strażnikowi granicznemu 100 euro „łapówki”.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu przedstawił obywatelce Ukrainy zarzut popełnienia przestępstwa łapownictwo czynne. Kobieta dobrowolnie poddała się karze 600 złotych grzywny. Ponadto Komendant Placówki wydał jej decyzje o odmowie wjazdu na teren Polski.

14-84869

źródło: BiOSG

01-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)