REKLAMA
REKLAMA

AKADEMIA PIŁKARSKA SANOK czwartą drużyną Klubowych Mistrzostw Polski!

W drugim dniu Klubowych Mistrzostw Polski do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi. Akademia Piłkarska Sanok również wystawiła drużynę w postaci vice Mistrzów PROFBUD Ligi.

Do Warki wybieramy się aby zbierać doświadczenia i zagrać z fajnymi zespołami a tutaj niespodzianka: AKADEMIA PIŁKARSKA SANOK czwartą drużyną Klubowych Mistrzostw Polski!

Świetna postawa naszych małych zawodników. Akademia Piłkarska Sanok okazała się rewelacją turnieju zajmując czwarte miejsce w stawce 28 drużyn. Za nami zostały takie marki jak Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Varsovia Warszawa, Motor Lublin, Znicz Pruszków czy Beniaminek Krosno. Gdzie jest w ogóle Sanok? Takie pojawiły się pytania. Zdziwienie i podziw wszystkich wzbudziła również gra naszych dziewczynek, które były jedynymi w całych rozgrywkach.

Droga do półfinałów była długa ale nasza reprezentacja nie przegrała ani jednego meczu. Po wyjściu z grupy trafiamy na Legię Warszawa. Jak spaść to z wysokiego konia, mówią trenerzy. Druga minuta meczu i Alex Nazarkiewicz strzela gola dla Akademii. Jak się okazuje to jedyny gol w tym meczu i równo z gwizdkiem sędziego kończącym mecz rozlega się w Warce wisk radości zawodników, trenerów i rodziców Akademii Piłkarskiej Sanok. Sanok podobnie jak dzień wcześniej pokonuję Legię i przechodzi do ćwierćfinałów. Najwyraźniej Sanok ma patent na Legię. Kiedyś Stal a teraz Akademia Piłkarska Sanok. Brawa, brawa, brawa.

13512194_724979464309421_5049888037575182120_n

W ćwierćfinałach czeka już na nas gospodarz Mistrzostw Syrenka Soccer School. To drugie starcie z gospodarzami w tym dniu. W rozgrywkach grupowych padł bezbramkowy remis w czym bardzo pomógł sędzia spotkania nie uznając dla nas bramki. Teraz przyszedł czas na udowodnienie kto jest lepszy. Akademia Piłkarska Sanok – Syrenka Soccer School 2:1 i mamy półfinał! Nawet w najskrytszych snach nie śniliśmy o takim sukcesie. A tu proszę. Mała szkółka z Bieszczad w czwórce najlepszych drużyn Klubowych Mistrzostw Polski. Wszyscy przecierają oczy ze zdumienia. Radości nie ma końca.

W półfinale czeka na nas już świetna drużyna Talencika Radom. Apetyt rośnie w miarę jedzenia ale pamiętajmy, że my już osiągnęliśmy wielki sukces a sił co raz mniej. Na zewnątrz panuje czterdzieści stopni, od 13 godzin jesteśmy na nogach. Nie dysponujemy budżetem jak inne duże kluby na czterodniowy pobyt w hotelu. Dzieci są i tak świetne. Pomimo zmęczenia dają z siebie wszystko i doskonale się przy tym bawią. Trenerzy robią wszystko aby złagodzić skutki upału i odświeżyć zawodników. Do meczu z Talencikiem przystępujemy skoncentrowani bo przecież gramy o finał. Jednak tracimy gola i straty nie udaje się już odrobić. Mecz kończy się minimalną porażką 0:1. Szkoda bo było blisko. Na otarcie łez pozostaje nam mecz o trzecie miejsce, w którym zagramy z Akademią Piłkarską Reissa z Poznania. To wysoka półka. Trener daje pograć wszystkim i kończymy Mistrzostwa tuż za podium ulegając 0:3.

Wielkie brawa dla trenerów Marcina Siwińskiego i Wojtka Koguta, dla naszych małych bohaterów za serce, pot i siły pozostawione na boiskach w Warce. To ogromny sukces naszej Akademii, która rozwija się w prawidłowy sposób. Jeszcze rok temu nie mogliśmy strzelić gola lokalnym rywalom. Dzisiaj gramy z najlepszymi i potrafimy nawiązać walkę i wygrywać.

Zapamiętajmy te nazwiska bo one rozsławiły Sanok w historycznej Warce:
Dawid Kogut, Dominik Siwiński, Karol Sokołowski, Laura Gruszecka, Vittoria Szlachcic, Piotruś Rzemiński, Alex Nazarkiewicz, Filip Gudowski, Wojtuś Kilar i Filipek Baraniewicz.
Trenerzy: Marcin Siwiński i Wojciech Kogut.

Jeszcze raz wielkie, wielkie brawa!

Galeria zdjęć na fanpage na facebooku Akademii Piłkarskiej Sanok.

Akademia Piłkarska Sanok

29-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)