REKLAMA
REKLAMA

Aktualna sytuacja na podkarpackich przejściach granicznych

PODKARPACIE. W oddziałach celnych granicznych utrzymana jest pełna obsada kadrowa. Nastąpiło wzmocnienie kadrowe granicy funkcjonariuszami z Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów celnych. W ramach wsparcia, podkarpacką granicę wzmocnili także funkcjonariusze izb celnych spoza województwa podkarpackiego.

Podjęte działania pozwoliły przywrócić płynny ruch samochodów osobowych.

Wg stanu na godz. 14.00 dzisiejszego dnia- na wjazd do Polski oczekują tylko samochody osobowe na przejściu granicznym w Medyce– ok. 1 godz. Na kierunku wyjazd z Polski- również ok. 1-2 godz. ( oczekiwanie na odprawę dotyczy tylko  podróżnych wywożących towary w ramach Tax Free, ruch turystyczny- odbywa się na bieżąco).

Na przejściu granicznym w Medyce- na bieżąco dokonywane są także odprawy samochodów ciężarowych.

Skraca się także czas oczekiwania na odprawę samochodów ciężarowych na kierunku wjazd do Polski w Korczowej.  Czas ten uległ skróceniu z 12 godz. w weekend do 7 godz. obecnie.

Jeśli chodzi o wyjazd samochodów ciężarowych z Polski na Ukrainę- ruch odbywa się na bieżąco.

( np. wczoraj od rana do godz. 14.00, na przejściu granicznym w Korczowej odprawiono 60 samochodów ciężarowych na kierunku przywóz do RP i 57 na kierunku wyjazd z RP)

Na pozostałych przejściach granicznych, ruch odbywa się na bieżąco.

Kierownictwo Izby Celnej  w Przemyślu stale monitoruje sytuację na podkarpackich przejściach granicznych. Na bieżąco prowadzona jest współpraca i wymiana informacji z pozostałymi służbami granicznymi.

Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy
Izba Celna w Przemyślu

foto: archiwum Esanok.pl / BiOSG

21-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)