REKLAMA
REKLAMA

Aktualna sytuacja na podkarpackich przejściach granicznych

PODKARPACIE. W oddziałach celnych granicznych utrzymana jest pełna obsada kadrowa. Nastąpiło wzmocnienie kadrowe granicy funkcjonariuszami z Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów celnych. W ramach wsparcia, podkarpacką granicę wzmocnili także funkcjonariusze izb celnych spoza województwa podkarpackiego.

Podjęte działania pozwoliły przywrócić płynny ruch samochodów osobowych.

Wg stanu na godz. 14.00 dzisiejszego dnia- na wjazd do Polski oczekują tylko samochody osobowe na przejściu granicznym w Medyce– ok. 1 godz. Na kierunku wyjazd z Polski- również ok. 1-2 godz. ( oczekiwanie na odprawę dotyczy tylko  podróżnych wywożących towary w ramach Tax Free, ruch turystyczny- odbywa się na bieżąco).

Na przejściu granicznym w Medyce- na bieżąco dokonywane są także odprawy samochodów ciężarowych.

Skraca się także czas oczekiwania na odprawę samochodów ciężarowych na kierunku wjazd do Polski w Korczowej.  Czas ten uległ skróceniu z 12 godz. w weekend do 7 godz. obecnie.

Jeśli chodzi o wyjazd samochodów ciężarowych z Polski na Ukrainę- ruch odbywa się na bieżąco.

( np. wczoraj od rana do godz. 14.00, na przejściu granicznym w Korczowej odprawiono 60 samochodów ciężarowych na kierunku przywóz do RP i 57 na kierunku wyjazd z RP)

Na pozostałych przejściach granicznych, ruch odbywa się na bieżąco.

Kierownictwo Izby Celnej  w Przemyślu stale monitoruje sytuację na podkarpackich przejściach granicznych. Na bieżąco prowadzona jest współpraca i wymiana informacji z pozostałymi służbami granicznymi.

Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy
Izba Celna w Przemyślu

foto: archiwum Esanok.pl / BiOSG

21-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)