REKLAMA
REKLAMA

BASEN SANOK: 8 firm chętnych do zaprojektowania zespołu basenów w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 8 firm architektonicznych zgłosiło się do wykonania projektu zespołu basenów w Sanoku. Ze względu na olbrzymie rozbieżności jeśli chodzi o cenę, poproszono o uzupełnienie dokumentacji. Gotową koncepcję poznamy w maju. Obiekt pochłonie od 18 do 24 mln zł.

W styczniu 2016 roku miasto wydało ogłoszenie o zamówieniu usługi: Wykonanie wielobranżowej koncepcji programowo-przestrzennej wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dla zadania pn.: Budowa zespołu basenów.

Chęć zaprojektowania kompleksu miejskich pływalni zgłosiło osiem podmiotów. Zamawiający oszacował koszt sporządzenia projektu na poziomie 150 tys. zł. Firmy architektoniczne zaproponowały kwoty w przedziale od 25 tys. do 550 tys. zł. W myśl ustawy o zamówieniach publicznych, jeśli kwota w danej ofercie różni się o co najmniej 30% od oszacowanej lub od średniej z wszystkich złożonych propozycji, zamawiający zwraca się o uzupełnienie informacji i przedstawienie szczegółów związanych z ceną. Firmy mają na to czas do jutra.

W czwartek, komisja przetargowa przejrzy komplet dokumentów i jeśli żadna z ofert nie będzie wymagała kolejnego uzupełnienia, w najbliższych dniach może dojść do rozstrzygnięcia przetargu. Nieoficjalnie mówi się, że spore szanse może mieć podmiot, który przedstawił możliwość wykonania projektu za najniższą cenę. Byłaby to duża oszczędność dla miejskiej kasy. Oprócz samej ceny ważna jest także wiarygodność i jakość zrealizowanych do tej pory podobnych zadań.

Gotowy projekt mamy poznać w maju.

W skład komisji przetargowej wchodzą: przewodniczący Ignacy Lorenc – naczelni Wydziału Inwestycji i Remontów Kapitalnych, Adam Kasprzak – Zamówienia Publiczne / UM w Sanoku, Piotr Bochnia – zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów Kapitalnych, Tomasz Matuszewski – dyrektor MOSiR w Sanoku oraz Roman Mól – MOSiR w Sanoku.

Budowa miejskiego zespołu basenów ma pochłonąć od 18 do 24 mln zł. W ramach zadania ma powstać pływalnia kryta i odkryta. Oprócz samych basenów w kompleksie znajdą się: szatnie, toalety, prysznice, salony rehabilitacji, salka do aerobiku i scena do aerobiku. Obiekt ma mieć powierzchnię około 5 tys. m2.

Zespół basenów ma być miejscem przyjaznym i atrakcyjnym zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych oraz seniorów. Sanocki kompleks powstanie na przykładzie podobnych obiektów w Sokołowie Młp., Jarosławiu czy Wielkiej Nieszawce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

OTYLIA JĘDRZEJCZAK: W Sanoku powinien powstać basen kryty. Budować trzeba z głową (WYWIAD)

SANOK: Który basen powinien powstać najpierw? Całoroczny zakryty, czy wakacyjny odkryty? (FILM, SONDA, ZDJĘCIA)

basen_w_sanoku_34

Zespół Basenów MOSiR w Sanoku. Foto wykonane w czerwcu 2015 r.

foto: Red. (wykonane w czerwcu 2015r.)

24-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)