REKLAMA
REKLAMA

Bieszczady mają najlepszych funkcjonariuszy straży granicznej w Polsce! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zdobył tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”.  Reprezentacja BiOSG wygrała aż pięć z ośmiu konkurencji rozegranych podczas zawodów. Najwięcej emocji wzbudziła jazda precyzyjna Land Roverem.

Zawody „Najlepsi w Straży Granicznej”  odbyły się w Kętrzynie w dniach 15 – 17 czerwca, uroczyście otworzył je Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej Marek Małkowski, natomiast Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Tomasz Semeniuk rozpoczął pierwszą konkurencję symbolicznym strzałem.

W rywalizacji zmierzyło się 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski.

Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w: jeździe precyzyjnej rowerem i Land Roverem, jeździe terenowej pojazdem ATV, w biegu sztafetowym (4×400), składaniu i rozkładaniu broni oraz w strzelaniu.

Wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna Land Roverem. W tej dziedzinie najlepsza okazała się drużyna BiOSG. Piłka znajdująca się na masce auta nie mogła spaść więc liczyła się sprawność i umiejętności kierowcy.

Drugiego dnia zawodów odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno kondycją fizyczną jak i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych, zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny. Tu również ekipa z BiOSG okazała się bezkonkurencyjna.

W ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji zwycięzcą został Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Drugie miejsce zajął Warmińsko-Mazurski Oddział SG, a na trzecim miejscu uplasował się Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Gratulujemy!

Skład zwycięskiej reprezentacji BiOSG:

sierż. SG Irmina Sikora-Kołodziej – Wydział Kadr i Szkolenia BiOSG

mjr SG Tomasz Skawiński – Placówka Straży Granicznej w  Czarnej Górnej

por. SG Paweł Stańko – PSG Ustrzyki Górne

chor. sztab. SG Bogusław Ślazyk – PSG Ustrzyki Górne

14-95549

źródło: BiOSG

20-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)