REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY24.PL: „Coby na tym stole nie zabrakło chleba” – święto plonów Podkarpacia i Archidiecezji Przemyskiej (FILM, ZDJĘCIA)

BIESZCZADY24.PL: „Coby na tym stole nie zabrakło chleba” – święto plonów Podkarpacia i Archidiecezji Przemyskiej (FILM, ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Do Polańczyka zjechały tłumy rolników z całej Archidiecezji Przemyskiej, aby dziękować za tegoroczne plony. Obchody rozpoczęto uroczystą mszą św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Archidiecezji Przemyskiej. Dożynkowym uroczystościom towarzyszyła prezentacja wieńców, regionalnych potraw oraz rodzimego folkloru.

77

Hasło tegorocznych XXXIII Dożynek brzmiało „Do Matki Miłosierdzia”. Uczestniczyły w niej delegacje rolników z Podkarpacia oraz przedstawiciele władz samorządowych. Po mszy świętej odbyło się poświęcenie wieńców dożynkowych.

Na scenie amfiteatru zagościli wspaniali artyści. Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych wystąpił jako pierwszy. W skład zespołu wchodzą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Kolejnymi gośćmi na scenie byli Mateusz Mijal oraz Michał Matuszewski, którzy zagrzewali publiczność do wspólnego śpiewu i tańca. Z kolei Duet „Gajda” zamienił się na krótką chwilę w niespodziewane trio i razem z Michałem Matuszewskim zachwycili słuchaczy. Na zakończenie wystąpiła gwiazda wieczoru Halina Frąckowiak, która zaśpiewała swoje najpiękniejsze przeboje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

30-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)