REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki Żaczek w rozmiarze XXL (FILM)

RZESZÓW, ŁUPKÓW, ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Przez całe wakacje turyści, którzy zmierzają w Bieszczady z Rzeszowa do Łupkowa pojadą większym szynobusem. To odpowiedź Zarządu Województwa Podkarpackiego na wzrastające zainteresowanie tym kursem.

Jak informuje urząd marszałkowski po zapoznaniu się z wynikami oceny frekwencji kursującego od początku wakacji pociągu w relacji Rzeszów-Łupków-Rzeszów zdecydowano o skierowaniu na tę trasę bardziej pojemnego, dwuczłonowego autobusu szynowego.

Od najbliższej soboty na trasę z Rzeszowa do Łupkowa i z powrotem wyjedzie autobus szynowy, który może pomieścić około 260 osób, w tym 130 na miejscach siedzących – podaje Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Atutem większego pojazdu jest także sporo miejsca na rowery, które turyści bardzo często zabierają ze sobą jadąc w Bieszczady. Kolejnym udogodnieniem jest wyposażenie szynobusu w system informacyjny oparty na QR kodzie, czyli kodzie cyfrowym. Pozwoli to na szybkie przeglądanie bazy noclegowej czy imprez kulturalnych powiązanych z transportem kolejowym, które dostępne są na stronach Bieszczadzkiego Żaczka, a co za tym idzie sprawne organizowanie czasu w Bieszczadach.

Frekwencja na tej trasie rośnie. W ostatnią niedzielę turyści mieli kłopoty z dostaniem się do szynobusa, dlatego cieszymy się i dziękujemy, że zarząd województwa do końca wakacji przydzielił nam dwa razy większy skład – mówi Jerzy Zuba, pełnomocnik burmistrza Zagórza do spraw kolei.

Warto także zaznaczyć, że najbliższa impreza, na którą można dotrzeć Bieszczadzkim Żaczkiem planowana jest w niedziele 17 lipca. Będzie to uroczysta msza święta ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i koncert plenerowy zespołu Moja Szkatułka. A to wszystko na zagórskim Marymoncie.

Sukcesywnie restaurowane ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych z 22 metrową wieżą widokową, przyklasztornym ogrodem i wiodąca tam Drogą Krzyżową w formie Plenerowej Galerii, to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych regionu, którą będą mogli zwiedzić uczestnicy wydarzenia. Powrót koleją z Zagórza po imprezie tego samego dnia jest możliwy pociągiem „Luna” PKP Intercity. Wyjazd ze stacji Zagórz o godz. 19.45

szynobos

Z Rzeszowa w Bieszczady dużym szynobusem już od 16 lipca! Zobacz film!

13-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)