REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki Żaczek w rozmiarze XXL (FILM)

RZESZÓW, ŁUPKÓW, ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Przez całe wakacje turyści, którzy zmierzają w Bieszczady z Rzeszowa do Łupkowa pojadą większym szynobusem. To odpowiedź Zarządu Województwa Podkarpackiego na wzrastające zainteresowanie tym kursem.

Jak informuje urząd marszałkowski po zapoznaniu się z wynikami oceny frekwencji kursującego od początku wakacji pociągu w relacji Rzeszów-Łupków-Rzeszów zdecydowano o skierowaniu na tę trasę bardziej pojemnego, dwuczłonowego autobusu szynowego.

Od najbliższej soboty na trasę z Rzeszowa do Łupkowa i z powrotem wyjedzie autobus szynowy, który może pomieścić około 260 osób, w tym 130 na miejscach siedzących – podaje Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Atutem większego pojazdu jest także sporo miejsca na rowery, które turyści bardzo często zabierają ze sobą jadąc w Bieszczady. Kolejnym udogodnieniem jest wyposażenie szynobusu w system informacyjny oparty na QR kodzie, czyli kodzie cyfrowym. Pozwoli to na szybkie przeglądanie bazy noclegowej czy imprez kulturalnych powiązanych z transportem kolejowym, które dostępne są na stronach Bieszczadzkiego Żaczka, a co za tym idzie sprawne organizowanie czasu w Bieszczadach.

Frekwencja na tej trasie rośnie. W ostatnią niedzielę turyści mieli kłopoty z dostaniem się do szynobusa, dlatego cieszymy się i dziękujemy, że zarząd województwa do końca wakacji przydzielił nam dwa razy większy skład – mówi Jerzy Zuba, pełnomocnik burmistrza Zagórza do spraw kolei.

Warto także zaznaczyć, że najbliższa impreza, na którą można dotrzeć Bieszczadzkim Żaczkiem planowana jest w niedziele 17 lipca. Będzie to uroczysta msza święta ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i koncert plenerowy zespołu Moja Szkatułka. A to wszystko na zagórskim Marymoncie.

Sukcesywnie restaurowane ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych z 22 metrową wieżą widokową, przyklasztornym ogrodem i wiodąca tam Drogą Krzyżową w formie Plenerowej Galerii, to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych regionu, którą będą mogli zwiedzić uczestnicy wydarzenia. Powrót koleją z Zagórza po imprezie tego samego dnia jest możliwy pociągiem „Luna” PKP Intercity. Wyjazd ze stacji Zagórz o godz. 19.45

szynobos

Z Rzeszowa w Bieszczady dużym szynobusem już od 16 lipca! Zobacz film!

13-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)