REKLAMA
REKLAMA

Blisko 16 tys. kontroli. Tylko i aż, 22 kierowców wsiadło za kierownicę po alkoholu

PODKARPACIE. 22 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili  podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek” (7 bm.). Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 15 867  kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia.

Zatrzymali 19 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia – nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 15 867 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 22 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 15 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 7 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 19 uprawnień do kierowania.

 alko

KWP
foto: archiwum Esanok.pl

08-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)