REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Policjanci z Brzozowa także świętowali (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW24.PL W tym roku brzozowscy policjanci obchodzili swoje święto 13 lipca. Uroczysta zbiórka w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie była dla nich okazją do podziękowań i awansów.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Tadeusza Szymanka otrzymało 35 policjantów.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęła msza święta w intencji policjantów, w brzozowskiej Kolegiacie. Następnie w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Tadeusz Szymanek.

W uroczystej zbiórce również wzięli udział: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Bogdan Rzońca, Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Alicja Zając, Przewodniczący Rady Powiatu – Henryk Kozik, Wicestarosta Brzozowski – Janusz Draguła, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie – st. bryg. Jan Szmyd, Prokurator Rejonowego w Brzozowie – Zbigniew Piskozub, Przewodnicząca II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Brzozowie – Sylwia Szajna, Przewodniczący Rady Gminy – Edward Sabik, Zastępca Burmistrza Brzozowa – Maria Rymarz, Wójt Gminy Domaradz – Jan Kędra, Wójt Gminy Dydnia – Jerzy  Ferdynand Adamski, Wójt Gminy Haczów – Stanisław Jakiel, Wójt Gminy Jasienica Rosielna – Urszula Brzuszek, ksiądz Paweł Storek z Parafii Rzymskokatolickiej w Brzozowie.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie p.o. podinsp. Marek Twardzicki w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie policyjnej służby. Zaznaczył, że służba w Policji nie jest prosta, zabiera często prywatny czas rodzinie. Jest to praca, w której policjanci nierzadko narażają swoje zdrowie i życie, ale jednocześnie przynosi ona satysfakcję i zadowololenie. Komendant słowa uznania skierował również do pracowników cywilnych podkreślając, że sukcesy brzozowskiej Policji nie byłyby możliwe bez ich pracy, bez ich wspiercia dla koleżanek i kolegów w policyjnych mundurach. Komendant podziękował także przedstawicielom innych służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz samorządu lokalnego za codzienną współpracę i przychylny stosunek do Policji.

Dalsza część uroczystej zbiórki poświęcona była wręczeniu aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało łącznie 35 funkcjonariuszy: 20 w korpusie aspirantów, 14 w korpusie podoficerów i 1 w korpusie szeregowych. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wyróżnionym funkcjonariuszom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Tadeusz Szymanek.

Awansowanym policjantkom i policjantom gratulujemy.

KPP Brzozów

14-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)