REKLAMA
CUK
REKLAMA

BRZOZOW24.PL: Złodziej bagażu zatrzymany. Odpowie przed sądem

BRZOZOW24.PL / /PODKARPACIE. Bagaż skradziony jednej z podróżujących w minionym tygodniu trafił do swojej właścicielki. W jego odzyskaniu pomógł kierowca autokaru. Policjanci ustalili i zatrzymali 37-letniego złodzieja. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony czwartek, około godz. 22 brzozowscy policjanci interweniowali w związku z kradzieżą bagażu z busa. Okazało się, że 24-latka kończąc podróż zauważyła, że w bagażniku nie ma jej torby podróżnej. Dziewczyna powiadomiła o tym kierowcę. W związku z tym, że bagaż był charakterystyczny, mężczyzna od razu zorientował się, który z pasażerów zabrał go wysiadając. Wartość znajdujących się w torbie rzeczy pokrzywdzona wyceniła na kwotę 1500 zł.

W drodze powrotnej, gdy kierowca busa w Grabownicy Starzeńskiej zauważył idącego poboczem mężczyznę, który w ręku trzymał torbę odpowiadającą opisowi podanemu przez pokrzywdzoną, od razu zareagował. Zatrzymał pojazd i podbiegł do mężczyzny, zabierając mu torbę. Sprawca jednak uciekł, wbiegając między zabudowania. Kierowca powiadomił o wszystkim policjantów. Przekazał funkcjonariuszom dokładny rysopis złodzieja.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. W działania został zaangażowany również pies, który podjął trop i bez większego trudu doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania sprawcy, który sam otworzył drzwi funkcjonariuszom. 37-latek niczemu nie zaprzeczał. Przyznał, że wysiadając zabrał z bagażnika nie swoją torbę, którą później odebrał mu kierowca busa. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu.

Odzyskany bagaż już trafił do prawowitej właścicielki, a 37-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do jego popełnienia. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

the-suitcase-811122_960_720

KPP Brzozów

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)