REKLAMA
REKLAMA

Crossowcy złapani na gorącym… motorze (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W niedzielne popołudnie pięciu motocyklistów crossowych urządziło sobie wyścigi w lasach na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn. Nie mieli szczęścia, bowiem w ten weekend Straż Leśna we współpracy z funkcjonariuszami Policji z II Rewiru Dzielnicowych KMP w Przemyślu urządziła akcję przeciw leśnym wandalom.

Strażnicy zatrzymali pięć osób poruszających się po terenach leśnych motorami crossowymi. Zostały one ukarane mandatami karnymi w związku z naruszeniem art. 161 kodeksu wykroczeń.

W okresie wakacji wzmaga się penetracja lasów przez użytkowników quadów i crossów, stając się w niektórych okolicach plagą – mówi Piotr Myćka, naczelnik Wydziału Kontroli RDLP w Krośnie. – Ten proceder zgłaszają nam też właściciele lasów prywatnych, którzy nie mają możliwości obrony w tym względzie. Dopóki wandale poruszają się po terenach prywatnych, nie mogą też interweniować patrole Straży Leśnej. Natomiast musimy reagować zdecydowanie, gdy wkraczają oni na tereny chronione. Niestety, niska jest u tych ludzi świadomość, że ryczące silniki w lesie to bardzo mocna ingerencja w naturę, a także zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.

Problem ten najmocniej widać w lasach Pogórza i Bieszczadów. Leśnicy proszą o zgłaszanie zauważonych przypadków do Straży Leśnej lub na Policję.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

DR.0620.85.20160820

DR.0620.85.20160821

Zdjęcia: Straż Leśna Nadleśnictwa Krasiczyn

źródło: materiały nadesłane

11-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)