REKLAMA
REKLAMA

Crossowcy złapani na gorącym… motorze (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W niedzielne popołudnie pięciu motocyklistów crossowych urządziło sobie wyścigi w lasach na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn. Nie mieli szczęścia, bowiem w ten weekend Straż Leśna we współpracy z funkcjonariuszami Policji z II Rewiru Dzielnicowych KMP w Przemyślu urządziła akcję przeciw leśnym wandalom.

Strażnicy zatrzymali pięć osób poruszających się po terenach leśnych motorami crossowymi. Zostały one ukarane mandatami karnymi w związku z naruszeniem art. 161 kodeksu wykroczeń.

W okresie wakacji wzmaga się penetracja lasów przez użytkowników quadów i crossów, stając się w niektórych okolicach plagą – mówi Piotr Myćka, naczelnik Wydziału Kontroli RDLP w Krośnie. – Ten proceder zgłaszają nam też właściciele lasów prywatnych, którzy nie mają możliwości obrony w tym względzie. Dopóki wandale poruszają się po terenach prywatnych, nie mogą też interweniować patrole Straży Leśnej. Natomiast musimy reagować zdecydowanie, gdy wkraczają oni na tereny chronione. Niestety, niska jest u tych ludzi świadomość, że ryczące silniki w lesie to bardzo mocna ingerencja w naturę, a także zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.

Problem ten najmocniej widać w lasach Pogórza i Bieszczadów. Leśnicy proszą o zgłaszanie zauważonych przypadków do Straży Leśnej lub na Policję.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

DR.0620.85.20160820

DR.0620.85.20160821

Zdjęcia: Straż Leśna Nadleśnictwa Krasiczyn

źródło: materiały nadesłane

11-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)