REKLAMA
REKLAMA

Czy uliczki osiedlowe też mają szansę na remont? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Co bardziej cieszy? Wyremontowana główna ulica czy porządnie wykonana, z nową nawierzchnią i chodnikiem, uliczka osiedlowa? Na takie pytanie nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Oczywistym jest, że wszyscy byśmy sobie życzyli jednego i drugiego, a na dodatek wszędzie. I słusznie! Jest szansa, że tak również będzie w Sanoku.

Większość głównych arterii to nie są drogi miejskie. Nie zmienia to faktu, że włodarze Miasta muszą zabiegać o remonty dróg krajowych czy wojewódzkich u odpowiednich zarządców. Zwłaszcza, że na takie inwestycje potrzebne są naprawdę ogromne środki finansowe. Po wielu latach zaniedbań właściwie wszystkie drogi wjazdowe do Sanoka wymagają całkowitej przebudowy. Są przecież także wizytówką miasta, o komforcie już nie wspominając. Dlatego obecnie Miasto bardzo mocno zabiega o inwestycje drogowe w Sanoku. Od dawna zapowiadana budowa obwodnicy ruszy niebawem. Dzięki staraniom burmistrza łącznik obwodnicy do ronda Beksińskiego będzie finansowany w 85 % ze środków zewnętrznych. Przy okazji tej inwestycji jest szansa na przebudowę dróg krajowych nr 84 i 28 (ul. Lipińskiego i w dalszej kolejności Krakowska).

Zupełnie inna sprawa to małe uliczki. Mieszkańcy przyzwyczajeni do fatalnego dojazdu, pogodzili się z faktem, że nikt o nich nie dba, bo przy ich ulicy mieszka za mało rodzin. Teraz to się zmienia. Remonty prowadzone są także na najmniejszych uliczkach. Wszystkie są ważne, bo wspólnie z większymi, osiedlowymi oraz drogami głównymi – razem dają ogólny obraz infrastruktury drogowej Sanoka. Prowadzone inwestycje dają nadzieję, że już nie długo mieszkańcy pięknego Królewskiego Miasta Sanoka nie będą się wstydzić przed turystami znającymi główne drogi, ani gośćmi odwiedzającymi ich na sanockich osiedlach.

 

Kasprowicza-1024x680

Ulica Kasprowicza

Ulica Reja

Ulica Reja

Ulica Wiejska:

UM Sanok

 

24-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)