REKLAMA
REKLAMA

POWIATOWE SZKOŁY: Dodatkowy oddział nie powstanie w II LO

SANOK / PODKARPACIE. Nie będzie dodatkowego oddziału dla pierwszoklasistów w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. Taką decyzję podczas czwartkowego zebrania podjął Zarząd Powiatu Sanockiego.

Wacław-Krawczyk1

Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki

Dodatkowy oddział w II LO nie powstanie z uwagi na małą liczbę uczniów. Spośród 13 chętnych, którzy wybrali szkołę z ościennych miastach, 10 osób jest z powiatu sanockiego. Jeśli stworzylibyśmy dodatkową klasę rozchwiałoby to dotychczasowy nabór – komentuje Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki.

W tej sytuacji dyrektor II LO otrzymał już pozwolenie na ewentualne dołączenie uczniów z odpowiednią ilością punktów do już istniejących oddziałów.

Musimy dbać o wysoki poziom kształcenia. Przyjmowanie uczniów z wynikami poniżej przeciętnej jest niedopuszczalne – dopowiada wicestarosta.

Warto także dodać, że 17 osób, które zadeklarowały chęć nauki w sanockiej „dwójce”, a już zostały zakwalifikowane do jednej ze szkół powiatu sanockiego, nie mają możliwości zmiany. Wśród nich 12 uczniów chciało opuścić „Ekonomik”, czworo ZS nr 3 zaś jedna pozostałe szkoły.

Starosta Wacław Krawczyk nie chciał ujawnić jak głosowali poszczególni członkowie zarządu
To jak głosowali członkowie zarządu zostanie umieszczone w protokole. Faktem jest, że oddział nie powstanie – skwitował Krawczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Będzie dodatkowy oddział w II LO? Dzisiaj zarząd podejmie decyzję

lo

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)