REKLAMA
REKLAMA

POWIATOWE SZKOŁY: Dodatkowy oddział nie powstanie w II LO

SANOK / PODKARPACIE. Nie będzie dodatkowego oddziału dla pierwszoklasistów w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. Taką decyzję podczas czwartkowego zebrania podjął Zarząd Powiatu Sanockiego.

Wacław-Krawczyk1

Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki

Dodatkowy oddział w II LO nie powstanie z uwagi na małą liczbę uczniów. Spośród 13 chętnych, którzy wybrali szkołę z ościennych miastach, 10 osób jest z powiatu sanockiego. Jeśli stworzylibyśmy dodatkową klasę rozchwiałoby to dotychczasowy nabór – komentuje Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki.

W tej sytuacji dyrektor II LO otrzymał już pozwolenie na ewentualne dołączenie uczniów z odpowiednią ilością punktów do już istniejących oddziałów.

Musimy dbać o wysoki poziom kształcenia. Przyjmowanie uczniów z wynikami poniżej przeciętnej jest niedopuszczalne – dopowiada wicestarosta.

Warto także dodać, że 17 osób, które zadeklarowały chęć nauki w sanockiej „dwójce”, a już zostały zakwalifikowane do jednej ze szkół powiatu sanockiego, nie mają możliwości zmiany. Wśród nich 12 uczniów chciało opuścić „Ekonomik”, czworo ZS nr 3 zaś jedna pozostałe szkoły.

Starosta Wacław Krawczyk nie chciał ujawnić jak głosowali poszczególni członkowie zarządu
To jak głosowali członkowie zarządu zostanie umieszczone w protokole. Faktem jest, że oddział nie powstanie – skwitował Krawczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Będzie dodatkowy oddział w II LO? Dzisiaj zarząd podejmie decyzję

lo

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)