REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na zagranicznych misjach

BIESZCZADY. W tym tygodniu czterech kolejnych funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wyjechało do Bułgarii na misję organizowaną przez Agencję Frontex.

Obecnie służbę poza granicami naszego kraju pełni ośmiu funkcjonariuszy BiOSG oraz dwóch pilotów z Wydziału IV Lotniczego z siedzibą w Huwnikach.

W Bułgarii (na granicy z Serbią oraz z Turcją) przebywa czterech strażników granicznych, w Grecji ( na wyspie Lesbos oraz w Aleksandropolis) 3 funkcjonariuszy BIOSG,  również na wyspie Lesbos służbę rozpoczęli w ubiegłym tygodniu piloci SG z Huwnik, ponadto jeden funkcjonariusz BiOSG oddelegowany jest do służby na południowych granicach Hiszpanii.

14-98090

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pomagają w patrolowaniu zielonej granicy  – także przy pomocy pojazdów obserwacyjnych, weryfikowaniu autentyczności dokumentów podróży w przejściach granicznych a także koordynują pracę międzynarodowych zespołów złożonych z funkcjonariuszy europejskich służb granicznych. Część z nich swoje misje zakończy w połowie września a pozostali dopiero na początku października.

W ramach działań koordynowanych przez  Agencję Frontex, również w Bieszczadzkim Oddziale SG przebywają funkcjonariusze reprezentujący europejskie służby graniczne. Obecnie jest to 6 osób  – eksperci od rozpoznawania fałszerstw dokumentów oraz ujawniania skradzionych pojazdów, którzy na polsko – ukraińską granicę przyjechali z Austrii, Czech, Rumuni, Słowacji i Węgier.

Z każdym rokiem Straż Graniczna bierze udział w coraz większej liczbie wspólnych operacji Agencji Frontex na granicach lądowych, morskich i powietrznych państw członkowskich UE, wysyłając swoich funkcjonariuszy oraz sprzęt (głównie obserwacyjny i lotniczy). Operacje służą zarówno bieżącemu wsparciu w ochronie granic na odcinkach szczególnie zagrożonych, zwalczaniu przestępczości granicznej, jak również prewencji, doskonaleniu współdziałania i wymianie najlepszych praktyk.

19-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)