REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na zagranicznych misjach

BIESZCZADY. W tym tygodniu czterech kolejnych funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wyjechało do Bułgarii na misję organizowaną przez Agencję Frontex.

Obecnie służbę poza granicami naszego kraju pełni ośmiu funkcjonariuszy BiOSG oraz dwóch pilotów z Wydziału IV Lotniczego z siedzibą w Huwnikach.

W Bułgarii (na granicy z Serbią oraz z Turcją) przebywa czterech strażników granicznych, w Grecji ( na wyspie Lesbos oraz w Aleksandropolis) 3 funkcjonariuszy BIOSG,  również na wyspie Lesbos służbę rozpoczęli w ubiegłym tygodniu piloci SG z Huwnik, ponadto jeden funkcjonariusz BiOSG oddelegowany jest do służby na południowych granicach Hiszpanii.

14-98090

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pomagają w patrolowaniu zielonej granicy  – także przy pomocy pojazdów obserwacyjnych, weryfikowaniu autentyczności dokumentów podróży w przejściach granicznych a także koordynują pracę międzynarodowych zespołów złożonych z funkcjonariuszy europejskich służb granicznych. Część z nich swoje misje zakończy w połowie września a pozostali dopiero na początku października.

W ramach działań koordynowanych przez  Agencję Frontex, również w Bieszczadzkim Oddziale SG przebywają funkcjonariusze reprezentujący europejskie służby graniczne. Obecnie jest to 6 osób  – eksperci od rozpoznawania fałszerstw dokumentów oraz ujawniania skradzionych pojazdów, którzy na polsko – ukraińską granicę przyjechali z Austrii, Czech, Rumuni, Słowacji i Węgier.

Z każdym rokiem Straż Graniczna bierze udział w coraz większej liczbie wspólnych operacji Agencji Frontex na granicach lądowych, morskich i powietrznych państw członkowskich UE, wysyłając swoich funkcjonariuszy oraz sprzęt (głównie obserwacyjny i lotniczy). Operacje służą zarówno bieżącemu wsparciu w ochronie granic na odcinkach szczególnie zagrożonych, zwalczaniu przestępczości granicznej, jak również prewencji, doskonaleniu współdziałania i wymianie najlepszych praktyk.

19-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)