REKLAMA
REKLAMA

Gimnazjaliści uprawiali seks w szkolnej toalecie. Jest postępowanie w prokuraturze

REGION / PODKARPACIE. W Gimnazjum Sportowym w Rzeszowie w jednej z toalet dziewczynka i dwóch chłopców uprawiali seks. Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów bada dlaczego szkoła nie poinformowała o tej bulwersującej sprawie organów ścigania, gdyż chodzi o współżycie z nieletnią.

Przed rokiem w jednej ze szkolnych toalet trójka uczniów uprawiała seks
Dyrekcja gimnazjum oraz grono pedagogiczne długo nie mieli pojęcia, że doszło do takiego zdarzenia. Dowiedzieli się o tym z for internetowych oraz z sugestii uczniów podczas zajęć szkolnych.

Wówczas dyrekcja postanowiła wdrożyć wewnętrzne procedury. Rozmawiano z rodzicami chłopców oraz dziewczynki, która wówczas nie miała ukończonych nawet 15 lat. Rozmowy przeprowadzono także z uczniami. Przyznali się do uczestnictwa w całym zajściu. Chłopców ukarano naganą, zaś dziewczynka dostała upomnienie.Zapewniono jej także opiekę szkolnego pedagoga i psychologa.

Problem w tym, że szkoła o całym zajściu nie powiadomiła organów ścigania.  Warto dodać, że przestępstwo dotyczące czynności seksualnej z małoletnim poniżej 15 roku życia jest ścigane w trybie publiczno-skargowym z urzędu.

Obecnie prokuratura prowadzi w tej sprawie postępowanie

Prowadzimy je w sprawie niedopełnienia obowiązków przez dyrektora szkoły. Chodzi mianowicie o zaniechanie powiadomienia organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym, do którego doszło na terenie szkoły – informuje prokurator Piotr Pawlik, zastępca Prokuratora Rejonowego dla miasta Rzeszów.

gim

17-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)