REKLAMA
REKLAMA

Gimnazjalista z „jedynki” z tytułem „Mózg Roku 2016”

SANOK / PODKARPACIE. W Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku – MECHANIKU, zorganizowano pierwszą edycję Konkursu Wiedzy Technicznej dla gimnazjalistów.

Postawiono na nowatorska formułę. Uczniowie z zainteresowaniami technicznymi zmierzyli się z dwiema odsłonami konkursu. Najpierw była część testowa, następnie ustna praktyczna, obie wymagające wiedzy z różnych dziedzin, w tym z informatyki, techniki samochodowej, mechaniki, języka angielskiego zawodowego, elektrotechniki i telekomunikacji.

Uczniowie uczestniczący w pierwszej edycji konkursu, wykazali dużą wiedzę techniczną i dowiedli szerokich zainteresowań, o czym świadczyły wyniki testu, którego pytania były na poziomie szkoły średniej.

IMG_20160428

Część praktyczna przebiegała w miłej atmosferze rywalizacji ze szczyptą emocji, gdyż zawodnicy mieli swoich kibiców.

Kolejną innowacją było wprowadzenie do konkursu elementów języka angielskiego technicznego. Ta część przeprowadzana była całkowicie w języku angielskim, gdzie uczniowie gimnazjów mieli za zdanie udzielić odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru związane z branżą, między innymi technika samochodowego czy teleinformatyka. Dla niezdecydowanych przewidziane były podpowiedzi w postaci pomocy wizualnych.Gimnazjaliści w tej części wykazali się znakomitą wiedzą i znajomością zarówno języka angielskiego ogólnego jak i technicznego.

Ostatecznie zwycięzcą został uczeń Gimnazjum Nr 1 w Sanoku. Otrzymał tytuł „MÓZG ROKU 2016” i cenne nagrody. Drugie i trzecie miejsca były również premiowane – uczniowie otrzymali dyplomy, upominki oraz zestawy narzędzi.

Dziękujemy za pozytywną reakcję sanockich gimnazjów i mamy nadzieję, że młodzież wyniosła ciekawe doświadczenia oraz miło spędziła czas, zwiedzając szkołę i jej atrakcje. Zwycięzcom gratulujemy, a na drugą edycję konkursu zapraszamy za rok – organizatorzy.

materiały nadesłane

16-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)