REKLAMA
REKLAMA

Gimnazjalista z „jedynki” z tytułem „Mózg Roku 2016”

SANOK / PODKARPACIE. W Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku – MECHANIKU, zorganizowano pierwszą edycję Konkursu Wiedzy Technicznej dla gimnazjalistów.

Postawiono na nowatorska formułę. Uczniowie z zainteresowaniami technicznymi zmierzyli się z dwiema odsłonami konkursu. Najpierw była część testowa, następnie ustna praktyczna, obie wymagające wiedzy z różnych dziedzin, w tym z informatyki, techniki samochodowej, mechaniki, języka angielskiego zawodowego, elektrotechniki i telekomunikacji.

Uczniowie uczestniczący w pierwszej edycji konkursu, wykazali dużą wiedzę techniczną i dowiedli szerokich zainteresowań, o czym świadczyły wyniki testu, którego pytania były na poziomie szkoły średniej.

IMG_20160428

Część praktyczna przebiegała w miłej atmosferze rywalizacji ze szczyptą emocji, gdyż zawodnicy mieli swoich kibiców.

Kolejną innowacją było wprowadzenie do konkursu elementów języka angielskiego technicznego. Ta część przeprowadzana była całkowicie w języku angielskim, gdzie uczniowie gimnazjów mieli za zdanie udzielić odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru związane z branżą, między innymi technika samochodowego czy teleinformatyka. Dla niezdecydowanych przewidziane były podpowiedzi w postaci pomocy wizualnych.Gimnazjaliści w tej części wykazali się znakomitą wiedzą i znajomością zarówno języka angielskiego ogólnego jak i technicznego.

Ostatecznie zwycięzcą został uczeń Gimnazjum Nr 1 w Sanoku. Otrzymał tytuł „MÓZG ROKU 2016” i cenne nagrody. Drugie i trzecie miejsca były również premiowane – uczniowie otrzymali dyplomy, upominki oraz zestawy narzędzi.

Dziękujemy za pozytywną reakcję sanockich gimnazjów i mamy nadzieję, że młodzież wyniosła ciekawe doświadczenia oraz miło spędziła czas, zwiedzając szkołę i jej atrakcje. Zwycięzcom gratulujemy, a na drugą edycję konkursu zapraszamy za rok – organizatorzy.

materiały nadesłane

16-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)