REKLAMA
REKLAMA

GMINA BESKO: Gabinet stomatologiczny przy Zespole Szkół w Besku. Młodzież skorzysta z niego przez najbliższe 10 lat

BESKO / PODKARPACIE. Finalizowane są prace przy uruchomieniu gabinetu stomatologicznego przy Zespole Szkół w Besku. Placówka będzie jedną z niewielu w regionie, w których młodzież skorzysta z usług dentystycznych.

Z naszej strony oddano i wyremontowano pomieszczenia pełniące funkcję gabinetu, poczekalni i sanitariatu oraz wydzielono niezależną od szkoły komunikację. Koszt prac to 18 tysięcy złotych – mówi Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko.

Jak zaznacza wójt prace przy remoncie nie obejmowały adaptacji samego pomieszczenia na gabinet. Te koszty poniesie stomatolog, który będzie świadczył tam usługi dentystyczne.

Przy okazji powstania gabinetu wydzielono do niego niezależne wejście, rozbudowano parking od strony Nadwisłocza, a z kolei przy okazji tych prac dokończono remont elewacji budynku nauczania początkowego – informuje Mariusz Bałaban.

dentist-428646_960_720

Podczas ostatniej sesji rady gminy podjęto także uchwałę o zawarciu umowy najmu ze stomatolog Karoliną Ochałek na okres 10 lat. W tym przypadku odstąpiono od obowiązku przetargowego.

Spore nakłady finansowe jakie stomatolog zainwestowała w remont gabinetu oraz w sprzęt spowodowały, że wyrażono zgodę na dzierżawę dłuższą niż trzy lata – wyjaśnia wójt. Uchwałę w tej sprawie podjęto jednogłośnie.

Warto także dodać, że stomatolog prowadzi podobny gabinet przy szkole w Rymanowie i uchodzi dentystę z bardzo dobrym podejściem do najmłodszych pacjentów.

Z gabinetu stomatologicznego skorzystają dzieci i młodzież do lat 18. Początkowo wizyty mają mieć charakter przeglądów, z których rodzice otrzymają stosowne informacje, a w razie potrzeby już indywidualnie będą mogli omówić się ze swoim dzieckiem na wizytę w ramach NFZ.

pao

30-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)