REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

Gmina Sanok od lat wspiera finansowo realizację inwestycji powiatowych

SANOK / PODKARPACIE. Inwestycje drogowe na terenie gminy Sanok od lat nie ograniczają się tylko do poprawy infrastruktury na drogach gminnych. Na przestrzeni ostatnich kilku lat gmina Sanok w wymierny sposób wspiera realizację inwestycji  i remontów na drogach powiatowych i wojewódzkich.

Na realizację inwestycji drogowych samorząd gminy przekazał powiatowi sanockiemu blisko dwa miliony złotych na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Kolejne inwestycje powiatowe wspierane przez gminę Sanok są w trakcie realizacji również w tym roku.

Współpraca samorządu gminy Sanok i powiatu sanockiego przynosi wymierne efekty. Dzięki temu systematycznie poprawia się stan techniczny dróg i chodników powiatowych na terenie gminy. Duży udział w tych zmianach ma gmina Sanok, która tylko w tym roku podjęła uchwały wspierające inwestycje powiatu sanockiego w wysokości 324 tysięcy złotych. Pozwoli to na poprawę stanu technicznego blisko 2 kilometrów drogi powiatowej Sanok – Liszna. Budowę chodników w miejscowościach Trepcza, Sanoczek i Kostarowce.

Współpraca pomiędzy naszymi samorządami od lat układa się dobrze. Efektami są kilometry wyremontowanych dróg czy wybudowanych chodników. Każdy samorząd ma swoje zadania i problemy przy ograniczonych budżetach, ale zdajemy sobie sprawę, że wspierając powiat czy województwo realizujemy inwestycje ważne dla naszych mieszkańców – podsumowuje Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

Nie wszystkie zaplanowane inwestycje udaje się zawsze zrealizować. W ubiegłym roku rada gminy Sanok podjęła uchwały o pomocy dla powiatu Sanockiego na remont odcinków drogi powiatowej w Markowcach na kwotę deklarowanego wsparcia 80 tyś. zł oraz remontu drogi powiatowej w miejscowości Wujskie 16. tyś zł. Nie zawsze jednak są możliwości aby wszystkie zadania zostały zrealizowane w danym roku.

Obok pomocy finansowej udzielamy powiatowi wsparcia w formie opracowanych dokumentacji na chodniki w ciągu dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie miejscowości gminy Sanok. W ubiegłym roku były to trzy projekty budowy chodników na kwotę ponad 75 tyś zł – mówi Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok. – Kolejne inwestycje, które chcielibyśmy wspólnie realizować mają sprzyjać poprawie bezpieczeństwa, a także rozwojowi gospodarczemu regionu. Opracowujemy koncepcję budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy i będziemy namawiać do współpracy powiat sanocki – dodaje Paweł Wdowiak.

Największe wsparcie udzielone przez gminę Sanok powiatowi sanockiemu w ostatnich latach dotyczy:

540 000 zł przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Trepcza – Jurowce w 2014 roku.

285 000 zł przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Jurowce – Raczkowa w latach 2012-2013.

220 000 zł przekazanych przez gminę Sanok na remont odcinków drogi powiatowej Sanok – Dobra w miejscowościach Międzybrodzie, Dębna, Dobra w roku 2015.

150 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Strachocina – Pakoszówka w roku 2013.

100 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Pisarowce – Nowotaniec w 2012 roku.

100 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Trepcza w 2016 roku.

90 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Kostarowce w 2016 roku.

84 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Sanok – Liszna w 2016 roku.

1

Chodnik w Pakoszówce wykonany przez Podkarpacki Zarząd Dróg przy dofinansowaniu gminy Sanok

źródło: materiały nadesłane

10-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)