REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok od lat wspiera finansowo realizację inwestycji powiatowych

SANOK / PODKARPACIE. Inwestycje drogowe na terenie gminy Sanok od lat nie ograniczają się tylko do poprawy infrastruktury na drogach gminnych. Na przestrzeni ostatnich kilku lat gmina Sanok w wymierny sposób wspiera realizację inwestycji  i remontów na drogach powiatowych i wojewódzkich.

Na realizację inwestycji drogowych samorząd gminy przekazał powiatowi sanockiemu blisko dwa miliony złotych na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Kolejne inwestycje powiatowe wspierane przez gminę Sanok są w trakcie realizacji również w tym roku.

Współpraca samorządu gminy Sanok i powiatu sanockiego przynosi wymierne efekty. Dzięki temu systematycznie poprawia się stan techniczny dróg i chodników powiatowych na terenie gminy. Duży udział w tych zmianach ma gmina Sanok, która tylko w tym roku podjęła uchwały wspierające inwestycje powiatu sanockiego w wysokości 324 tysięcy złotych. Pozwoli to na poprawę stanu technicznego blisko 2 kilometrów drogi powiatowej Sanok – Liszna. Budowę chodników w miejscowościach Trepcza, Sanoczek i Kostarowce.

Współpraca pomiędzy naszymi samorządami od lat układa się dobrze. Efektami są kilometry wyremontowanych dróg czy wybudowanych chodników. Każdy samorząd ma swoje zadania i problemy przy ograniczonych budżetach, ale zdajemy sobie sprawę, że wspierając powiat czy województwo realizujemy inwestycje ważne dla naszych mieszkańców – podsumowuje Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

Nie wszystkie zaplanowane inwestycje udaje się zawsze zrealizować. W ubiegłym roku rada gminy Sanok podjęła uchwały o pomocy dla powiatu Sanockiego na remont odcinków drogi powiatowej w Markowcach na kwotę deklarowanego wsparcia 80 tyś. zł oraz remontu drogi powiatowej w miejscowości Wujskie 16. tyś zł. Nie zawsze jednak są możliwości aby wszystkie zadania zostały zrealizowane w danym roku.

Obok pomocy finansowej udzielamy powiatowi wsparcia w formie opracowanych dokumentacji na chodniki w ciągu dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie miejscowości gminy Sanok. W ubiegłym roku były to trzy projekty budowy chodników na kwotę ponad 75 tyś zł – mówi Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok. – Kolejne inwestycje, które chcielibyśmy wspólnie realizować mają sprzyjać poprawie bezpieczeństwa, a także rozwojowi gospodarczemu regionu. Opracowujemy koncepcję budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy i będziemy namawiać do współpracy powiat sanocki – dodaje Paweł Wdowiak.

Największe wsparcie udzielone przez gminę Sanok powiatowi sanockiemu w ostatnich latach dotyczy:

540 000 zł przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Trepcza – Jurowce w 2014 roku.

285 000 zł przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Jurowce – Raczkowa w latach 2012-2013.

220 000 zł przekazanych przez gminę Sanok na remont odcinków drogi powiatowej Sanok – Dobra w miejscowościach Międzybrodzie, Dębna, Dobra w roku 2015.

150 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Strachocina – Pakoszówka w roku 2013.

100 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Pisarowce – Nowotaniec w 2012 roku.

100 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Trepcza w 2016 roku.

90 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Kostarowce w 2016 roku.

84 000 zł – przekazanych przez gminę Sanok na remont drogi powiatowej Sanok – Liszna w 2016 roku.

1

Chodnik w Pakoszówce wykonany przez Podkarpacki Zarząd Dróg przy dofinansowaniu gminy Sanok

źródło: materiały nadesłane

10-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)