REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Pogorzelcy z Wujskiego potrzebują pomocy (FILM, ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: Pogorzelcy z Wujskiego potrzebują pomocy (FILM, ZDJĘCIA)

WUJSKIE / PODKARPACIE. Rodzina z Wujskiego we wczorajszym pożarze straciła dorobek życia. Spłonął dom, większość sprzętów, garaż, budynek gospodarczy i samochód. Na miejscu już po ugaszeniu ognia pojawili się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, Anna Hałas, wójt gminy Sanok oraz Paweł Wdowiak, sekretarz gminy.

Tuż po pożarze trudno było ocenić skalę zniszczeń, dlatego również dzisiaj pracownicy GOPS przyjechali do Wujskiego. Na miejscu był także psycholog, który rozmawiał z poszkodowanymi.

– Już wczoraj byliśmy na miejscu zdarzenia. Działania podjęliśmy natychmiast. Dzisiaj udzieliliśmy pogorzelcom pomocy finansowej w kwocie 12 tysięcy złotych – mówi Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

W Wujskiem społeczność sama organizuje się do pomocy. Rodzina, sąsiedzi i strażacy pomagają w uporządkowaniu tego, co zostało. Gmina Sanok zapewniła także kontener, w którym można wywieźć zniszczone rzeczy.

Trwają formalności co do ustalenia sposobu i formy pomocy rodziny z Wujskiego. Najprawdopodobniej jutro zostanie utworzone konto bankowe, na które będzie można wpłacać pieniądze.

Zobacz także – Tragedia w Wujskiem. Pożar strawił dorobek życia (ZDJĘCIA)

23-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)