REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Prusieckie Lato w pełnej krasie

PRUSIEK / PODKARPACIE. W Prusieku 12 czerwca odbył sisę wielki piknik, który zorganizował Wójt Gminy Sanok Anna Hałas, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Prusiek oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.

Pomimo, że Prusiek przywitał lato nieco wcześniej, to pogoda jak i również przybyli goście dopisali.

Spędzony czas na boisku sportowym w Prusieku umiliła Orkiestra Dęta z Pakoszówki, mażoretki z zespołu Impuls, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Kapela Biesiada oraz zespół JA-GO!

Najmłodsi mogli nauczyć się strzelać z łuku, pojeździć konno, pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinach. Dla starszych również nie zabrakło atrakcji. Wiejski Dom Kultury w Prusieku zorganizował wystawę „Prusiek na starej fotografii”, gdzie mieszkańcy mogli odnaleźć na zdjęciach swoje babcie i dziadków.

prusieckie 1

Wystawa gromadzi fotografie z rodzinnych albumów mieszkańców Prusieka. Najstarsza fotografia pochodzi prawdopodobnie z 1913 roku i uchwycono na niej dzieci ze szkoły wraz z panią nauczycielką. Inne zdjęcia przedstawiają codzienne życie prusieczan oraz wydarzenia związane ze świętami kościelnymi czy państwowymi.

Prócz obrazów mających więcej niż setkę lat odwiedzający WDK mogli również podziwiać fotografie zrobione przez uczniów Szkoły Podstawowej w Prusieku, którzy podczas warsztatów zgłębiali tajniki sztuki fotograficznej.

Grupa Young Foto zaprezentowała swoją wystawę „Kwiaty Lata”. Wielką atrakcją dla odwiedzających WDK był krótki filmik, który przedstawiał Prusiek z lotu ptaka, efektowne zdjęcia wykonano ptzy pomocy drona.

Nie lada atrakcją była zorganizowana w Prusieku wędrówka do przeszłości. Questing, czyli odkrywanie dziedzictwa miejsca, poprzez przemierzanie nieoznakowanych szlaków. Celem przejścia trasy jest rozwiązanie zagadek historycznych i terenowych po to, aby na końcu podróżny odnaleźć ukryty skarb.

prusieckie 4

Prusiecki Quest prowadzi szlakiem ciekawych miejsc związanych z historią wsi oraz różnymi narodowościami jakie przez wieki zamieszkiwały te tereny. Trasę rozpoczęto przed kościołem, kierując poszukiwaczy w dalsze ciekawe miejsca, które miały zakończyć się odkryciem kapliczki, która wystawiona została na upamiętnienie niewinnie pochłoniętych ofiar epidemii. Pokonanie trasy zabrało odkrywcom całą godzinę. Całość przygotowała 42 Drużyna Harcerska działająca w Szkole Podstawowej w Prusieku.

Wójt Anna Hałas wraz ze Stowarzyszeniem rozwoju Wsi Prusiek, Radnym Dzierżawskim oraz sołtysem Prusieka Jackiem Sroką odznaczyli Za Zasługi Na Rzecz Rozwoju Wsi Prusiek byłych sołtysów: Henryka Rudego, Stanisława Galika i Michała Długosza. Byli budowniczy Prusieka nie kryli wzruszenia za otrzymane podziękowania za swoje dokonania. Jednocześnie zostali zapewnieni o kontynuacji ich dzieła, które ma łączyć całą lokalną społeczność.

źródło: gmina Sanok

15-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)