REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Ćwiczenia obrony cywilnej – „Bieszczady 2016” (ZDJĘCIA)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W ubiegły wtorek, w Porażu odbył się epizod praktyczny, powiatowego ćwiczenia obrony cywilnej pod kryptonimem „Bieszczady 2016”.  


W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku, funkcjonariusze Policji z posterunku w Zagórzu, druhowie z OSP Poraż, Zagórz i Czaszyn, uczniowie Szkoły Podstawowej w Porażu, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zagórzu, Komendant Gminny ZOSP RP oraz Miejsko – Gminny Zespół Kierowania Obroną Cywilną.Realizacji ćwiczeń przyglądali się również przybyli na miejsce członkowie Powiatowego Zespołu Kierowania Obroną Cywilną.

Zgodnie z koncepcją na teren gminy Zagórz zaczęły napływać grupy nielegalnych migrantów z terenów objętych walkami. Zadaniem gminy było udzielenie pomocy medycznej i socjalnej 400 uchodźcom przez skierowanie w miejsca ich gromadzenia jednostki OSP z terenu gminy, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Podczas ewidencjonowania migrantów, jeden z nich ugodził nożem funkcjonariusza Straży Granicznej, po czym z kilkoma młodymi uchodźcami uciekli i zabarykadowali się w pobliskim sklepie, który zdemolowali i podpalili. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji natychmiast rozpoczęli pościg, dokonując zatrzymania agresywnych mężczyzn. Do akcji gaśniczej sklepu został zadysponowany zastęp z pobliskiej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Porażu, który dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ugasił pożar.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia przygotowania i wykorzystania formacji obrony cywilnej podczas wspierania profesjonalnych służb w prowadzeniu akcji ratunkowych, sprawdzenie sprawności systemu alarmowego na terenie gminy oraz przygotowanie społeczeństwa na ewentualny napływ uchodźców.

materiały nadesłane

29-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)