REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZARSZYN: Opadły kajdany i nastała wolność. Wspomnienia w 98. rocznicę odzyskania niepodległości (ZDJĘCIA)

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Pieśni patriotyczne, wspólna modlitwa, inscenizacje i wspomnienia sprzed blisko stu lat. Mieszkańcy gminy Zarszyn uczcili pamięć bohaterów, którzy oddawali życie za ojczyznę. W Długiem i Nowosielcach zorganizawano z tej okazji wieczornice, które zgromadziły wielu uczestników.

W Domu Ludowym w Długiem młodzież ze szkoły podstawowej zaprezentowała montaż słowno muzyczny. Zebrani goście śledzili losy Polski od rozbiorów po I wojnę światową i odzyskanie niepodległości. Wystąpiły także zespoły, recytowano wiersze i wspólnie biesiadowano. W spotkaniu wzięli udział działacze lokalni, samorządowcy oraz mieszkańcy.

Z kolei w Nowosielcach na scenie wystąpiły maluchy z przedszkola. Mieszkańcy zaprezentowali przedstawienie pt. „Nowosielce 1918”, w którym przypomniano o problemach, rozterkach i oczekiwaniach tamtego czasu. W programie słowno-muzycznym zaprezentowali się również uczniowie z podstawówki. Zwieńczeniem spotkania był występ zespołu ludowego „Ziemia Sanocka”. Na widowni zasiedli samorządowcy, włodarze gminy, przedstawiciele straży pożarnej oraz mieszkańcy.

Uroczystości były tez okazja do zbiórki charytatywnej na rzecz Szymona Szajny.

11-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)