REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZARSZYN: Radni uchwalili budżet, dopasowany do możliwości samorządu

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Podczas dzisiejszej sesji radni z gminy Zarszyn uchwalili przyszłoroczny budżet. Spośród blisko 37 mln złotych gmina najwięcej wyda na oświatę i wychowanie,  rodzinę, administracje publiczna i gospodarkę mieszkaniową.

Radni jednomyślnie podjęli uchwałę budżetową. I tak łączna kwota planowanych dochodów to 35,8 mln złotych. W tym dochody bieżące ustalono na poziomie 31,2 mln złotych zaś majątkowe to 4,7 mln.

Z kolei po stronie wydatków jest blisko 37 mln złotych. Wydatki bieżące to niespełna 29,2 mln złotych zaś majątkowe sięgają 7,8 mln.

W przyszłym roku gmina Zarszyn najwięcej środków przeznaczy na oświatę i wychowanie – 10,2 mln złotych, następnie na rodzinę – 10,1 mln, z czego blisko 6 mln zabezpieczono na świadczenia wychowawcze. Administracja publiczna będzie kosztowała 4 mln, gospodarka mieszkaniowa 3 mln, transport i łączność blisko 2 mln,  z czego na drogi zaplanowano 1,6 mln. Dalej pomoc społeczna – 1,7 mln złotych, a kultura fizyczna 1 mln.

Zaplanowano, że deficyt budżetowy na koniec przyszłego roku sięgnie 1,2 mln złotych i zostanie pokryty z zaciągniętych pożyczek i kredytów.

Mamy realny budżet, optymalny jak na nasze możliwości – zaznacza Janusz Dębski, wiceprzewodniczący rady gminy w Zarszynie.

Wójt Andrzej Betlej wskazał na najważniejsze inwestycje, które będą realizowane w przyszłym roku
Wśród nich nie zabraknie budowy sieci wodociągowej w Pielni, Odrzechowej i Pastwiskach, boiska wielofunkcyjnego w Odrzechowej oraz podobnego obiektu w Bażanówce. W tym drugim przypadku samorząd będzie starał się o dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ostatnią, przedświąteczną sesję zakończyło wspólnie śpiewanie kolędy oraz łamanie się opłatkiem i życzenia bożonarodzeniowe.

22-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)