REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Drugie miejsce w turnieju po 4 kolejnych zwycięstwach. „Troszkę brakuje tej niepowtarzalnej atmosfery” (FILM, ZDJĘCIA)

HOKEJ: Drugie miejsce w turnieju po 4 kolejnych zwycięstwach. „Troszkę brakuje tej niepowtarzalnej atmosfery” (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Arenie Sanok odbył się II Turniej Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi, w której wzięły udział drużyny ze Słowacji (MŠKM TREBIŠOV, HK Mládež Michalovce), Węgier (DebMis Select), Ukrainy (HK „Halické Levy“ Novojavorivsk) i Rumunii (Gladiators Dunarea Galati) i oczywiście gospodarze.

W trzydniowym II Turnieju drużyna Młodzika prowadzona przez trenera Krzysztofa Ząbkiewicza zajęła drugie miejsce i tym samym awansowała w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce.

Podczas ceremonii otwarcia turnieju obecni byli przedstawiciele Karpackiej Ligi: Oleg Moller (viceprezident), Peter Klocanka (dyrektor ligi), Krzysztof Czech (członek Zarządu) oraz Tadeusz Pióro – burmistrz Miasta Sanoka, radny Janusz Baszak i prezes klubu STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok Marcin Ćwikła i Renata Burczyk-Kłodowska – wiceprezes.

Pierwszym rywalem Sanockich Niedźwiadków była reprezentacja Polski do lat 15 (U15). Nasi Młodzicy wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani i skoncentrowani, co przełożyło się na grę naszego zespołu. Szybko zdobyte bramki dodały jeszcze większego animuszu oraz pewności siebie naszym zawodnikom. Po dość zaciętym i wyrównanym spotkaniu STS Niedźwiadki okazały się lepsze od dopiero budowanej i selekcjonowanej U15.

Pokonanie drużyny U15 opłacone zostało dużym wysiłkiem, a radość z pokonania reprezentacji Polski najwidoczniej nie pozwoliła naszym zawodnikom na wygenerowanie kolejnej tak dużej motywacji. Rozkojarzenie oraz ubytek sił w meczu z bardzo trudnym przeciwnikiem z Ukrainy okazały się kluczowymi czynnikami, które doprowadziły do sromotnej porażki. Ten mecz był już trzecim spotkaniem z drużyną Halickich Lwów w tym sezonie i równocześnie trzecią porażką, tym razem największą. Zawodnicy mocno przeżyli tę przegraną, długo analizując jej przyczyny w szatni bezpośrednio po meczu. Wniosek był tylko jeden – chęć rewanżu, a najbliższa okazja już 10 lutego na terenie przeciwnika. Zawodnikiem meczu został uhonorowany bramkarz – Filip Świderski.

W drugim dniu turnieju pierwszy przeciwnikiem Niedźwiadków była teoretycznie najsłabsza drużyna turnieju MSKM Trebisov i jak to zwykle bywa sprawiła nam najwięcej problemów. Po stosunkowo szybko zdobytej bramce zawodnicy zbyt wcześnie uwierzyli w końcowy, zwycięski wynik. Słowacy wykorzystali rozluźnienie w naszych szeregach i coraz śmielej atakowali. Po długim okresie gry na remis Damian Ginda po solowej akcji celnym strzałem między parkany dał zwycięstwo własnej drużynie, za co wyróżniony został tytułem najlepszego gracza meczu.

W tym samym dniu, po południu podejmowaliśmy drużynę połączonych klubów z Miszkolca i Debreczyna. Mimo, iż nie było to łatwe spotkanie, mecz od początku układał się po naszej myśli, co bardzo irytowało naszych węgierskich rywali czego, wynikiem było kilka pojedynków pięściarski oraz dużo nałożonych kar. O kontrolowaniu wyniku zadecydowała pewna postawa bramkarza Kacpra Myrdaka, za którą został uhonorowany pamiątkową statuetką zawodnika meczu.

Ostatni dzień turnieju to gra o zajęcie ostatecznych miejsc w tabeli. W grę wchodziła walka o drugie miejsce, gdyż to najwyższe było zarezerwowane dla Halickich Lwów z Nowojaworowska. Aby to osiągnąć musieliśmy pokonać bezpośredniego rywala do drugiego miejsca w turnieju, jak i w klasyfikacji Karpackiej Ligi drużynę MHK Michalovce.

Mimo, iż w grze widoczna była przewaga Sanoczan wynik do końca pozostawał sprawą otwartą, gdyż długo na tablicy widniało 1:0 dla STS-u. Słowacy wyrównali na 4 min. do końca spotkania i o końcowym wyniku musiały zadecydować rzuty karne.

Kolejny raz, świetna postawa Kacpra Myrdaka w bramce oraz skuteczność Wiktora Dżugana, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości zadecydowała o zwycięstwie, bohaterem spotkania i zawodnikiem meczu został Wiktor Dżugan.

Tylko zwycięstwo w ostatnim meczu turnieju pozwalało zakończyć rywalizację na drugim miejscu. Mimo, iż stawka spotkania oraz fizyczne trudy turnieju były widoczne, nasi zawodnicy nie zawiedli i „dowieźli” prowadzenie do końcowego gwizdka.

Wygrana ta pozwoliła zakończyć turniej na drugim miejscu, a także wyprzedzić w tabeli ligowej Michalovce, spychając je na trzecie miejsce. Zawodnikiem meczu został Krystian Kopiec.

Zarząd klubu uhonorował pamiątkową statuetką kontuzjowanego zawodnika Adriana Frankiewicza

Kolejna odsłona Karpackiej Ligi już w lutym, a gospodarzem Novojavorivsk.

WYNIKI SANOCKIEJ DRUŻYNY:

STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – PZHL U15 6:3 (Dobosz Szymon 2, Ginda Damian, Kopiec Krystian, Rogos Mateusz, Szałajko Jakub)

STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – HK „Halické Levy“ Novojavorivsk 1:11 (Bukowski Krzysztof 23)

STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – MŠKM TREBIŠOV 2:1 (Szałajko Jakub 11, Ginda Damian 31)

STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – DebMis Select 4:1 (Łyko Łukasz03, Ginda Damian 12, 18, Dobosz Szymon 22)

STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – HK Mládež Michalovce 2:1 (k) (Szałajko Jakub 08, Dżugan Wiktor 40)

STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – Gladiators Dunarea Galati 3:2 (k) (Szałajko Jakub 05, Dobosz Szymon 07, Miccoli Louis 35)

POZOSTAŁE WYNIKI:

Gladiators Dunarea Galati – MŠKM TRBIŠOV 7:6
HK Mládež Michalovce – DebMis Select 5:3
HK „Halické Levy“ Novojavorivsk – HK Mládež Michalovce 6:1
DebMis Select – Gladiators Dunarea Galati 8:0
MŠKM TREBIŠOV – HK „Halické Levy“ Novojavorivsk 1:11
Gladiators Dunarea Galati – HK Mládež Michalovce 1:3
MŠKM TREBIŠOV – DebMis Select 2:5
HK „Halické Levy“ Novojavorivsk – Gladiators Dunarea Galati 6:0
HK Mládež Michalovce – MŠKM TREBIŠOV 1:2 (k)
DebMis Select – HK „Halické Levy“ Novojavorivsk 2:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 

1. HK „Halické Levy“ Novojavorivsk
2. STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
3. HK Mládež Michalovce
4. DebMis Select
5. Gladiators Dunarea Galati
6. MŠKM TREBIŠOV

(KZ, MN)
foto: Tomasz Sowa

STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – PZHL U15 6:3
STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – MŠKM TREBIŠOV 2:1
STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – DebMis Select 4:1
STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – HK Mládež Michalovce 2:1 (k)
STS UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – Gladiators Dunarea Galati 3:2 (k)

01-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)