REKLAMA
REKLAMA

Jedyni tacy strażnicy w Polsce. Konie służbowe w ochronie granicy państwowej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W placówkach SG w Ustrzykach Górnych i w Czarnej Górnej gościła grupa dwudziestu policjantów z wydziałów prewencji nadzorujących problematykę szkolenia koni służbowych. W trakcie wizyty policjantów, jeźdźcy Straży Granicznej zaprezentowali im cykl szkolenia i wykorzystania koni służbowych w ochronie granicy państwowej.

konie2

Bieszczadzki Oddział SG jest jedynym oddziałem w Polsce, który w ochronie granicy państwowej wykorzystuje konie służbowe. Uzasadnione to jest m.in. ochroną naturalnych walorów przyrodniczych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Aktualnie, na polsko-ukraińskiej granicy w Bieszczadach, pełni służbę osiem koni rasy „koń polski szlachetnej półkrwi”.  Rasa tych koni charakteryzuje się zrównoważonym i spokojnym charakterem, jednocześnie, jest świetna do edukacji.

konie4

Przed skierowaniem do służby, każdy koń przechodzi „szkolenie ogólne”, które trwa od 4-6 tygodni i prowadzone jest w BiOSG.  W trakcie szkolenia, oprócz ćwiczeń na ujeżdżalni i w terenie, konie przyzwyczajane są do pracy w patrolu, strzałów, prowadzenia pościgu, a także transportu i zabezpieczania imprez masowych.

Do patrolów konnych zostało przeszkolonych kilkudziesięciu funkcjonariuszy z oddziału, ale bezpośrednio z końmi pracuje grupa łącznie piętnastu jeźdźców z bieszczadzkich placówek. Przed Policjantami zaprezentowały się cztery konie: Falcon, Bachmet, Lewiatan i Kaprys, a ich umiejętności zostały ocenione na wysokim poziomie.

konie1

materiały nadesłane

17-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)