REKLAMA
PIOTR URUSKI Bukowsko Życzenia Powiat Sanocki Urząd Marszałkowski Życzenia Sanok
REKLAMA

Kaplica w Niebieszczanach już otwarta (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W roku bieżącym została zakończona budowa kaplicy cmentarnej w miejscowości Niebieszczany. Oficjalne oddanie obiektu miało miejsce w dniu 24 kwietnia 2016 r.

DSCF3530

Uroczystość poświęcenia kaplicy poprzedzona została mszą świętą pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Dryniaka,  dziekana archiprezbiteriatu sanockiego. Po nabożeństwie mieszkańcy miejscowości wspólnie z przedstawicielami Gminy Sanok m.in Panią wójt Anną Hałas oraz Sekretarzem Gminy Pawłem Wdowiakiem, udali się na cmentarz, aby tam uczestniczyć w poświęceniu kaplicy.

DSCF4711

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, przy dużym udziale środków pochodzących z budżetu gminy (ponad 420 tys. zł) na przestrzeni około 7 lat udało się zakończyć budowę obiektu. Został on wyposażony w urządzenie chłodnicze do przechowywania zwłok z możliwością przetrzymywania dwóch trumien jednocześnie. Dostarczono również ołtarz wraz z amboną umożliwiający odprawianie nabożeństw pogrzebowych. Ścianę główną za ołtarzem przyozdobił krzyż wykonany przez rzemieślnika z powiatu sanockiego. Krzyż wzbogacony został w elementy nawiązujące swoim charakterem do oświetlenia kaplicy. Zadbano również o komfort osób uczestniczących w uroczystościach pogrzebowych poprzez wyposażenie obiektu w krzesła.

– Miejmy nadzieję, że obiekt, który powstał spełni swoje oczekiwania i będzie długo służył społeczności lokalnej – mówi Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

DSCF4716

materiały nadesłane

28-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.