REKLAMA
STALNEY
REKLAMA

Kaplica w Niebieszczanach już otwarta (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W roku bieżącym została zakończona budowa kaplicy cmentarnej w miejscowości Niebieszczany. Oficjalne oddanie obiektu miało miejsce w dniu 24 kwietnia 2016 r.

DSCF3530

Uroczystość poświęcenia kaplicy poprzedzona została mszą świętą pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Dryniaka,  dziekana archiprezbiteriatu sanockiego. Po nabożeństwie mieszkańcy miejscowości wspólnie z przedstawicielami Gminy Sanok m.in Panią wójt Anną Hałas oraz Sekretarzem Gminy Pawłem Wdowiakiem, udali się na cmentarz, aby tam uczestniczyć w poświęceniu kaplicy.

DSCF4711

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, przy dużym udziale środków pochodzących z budżetu gminy (ponad 420 tys. zł) na przestrzeni około 7 lat udało się zakończyć budowę obiektu. Został on wyposażony w urządzenie chłodnicze do przechowywania zwłok z możliwością przetrzymywania dwóch trumien jednocześnie. Dostarczono również ołtarz wraz z amboną umożliwiający odprawianie nabożeństw pogrzebowych. Ścianę główną za ołtarzem przyozdobił krzyż wykonany przez rzemieślnika z powiatu sanockiego. Krzyż wzbogacony został w elementy nawiązujące swoim charakterem do oświetlenia kaplicy. Zadbano również o komfort osób uczestniczących w uroczystościach pogrzebowych poprzez wyposażenie obiektu w krzesła.

– Miejmy nadzieję, że obiekt, który powstał spełni swoje oczekiwania i będzie długo służył społeczności lokalnej – mówi Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

DSCF4716

materiały nadesłane

28-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)