REKLAMA
REKLAMA

Kolejki po żywność, także w nowym roku. Z pieniędzmi na transport nadal krucho (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś do mieszkańców miasta Sanoka oraz gminy Sanok, trafia kolejna partia żywności, w ramach pomocy z Agencji Rynku Rolnego. Paczki rozdysponowuje Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Z tego rodzaju pomocy korzysta w sumie ponad 2 tys. osób (po około tysiąc z Sanoka i gminy). Kryterium dochodowe jakie należy spełnić, to maksymalnie 951 zł przy osobie samotnej i 771 zł w przypadku rodziny.

Kolejki są normą
Podobnie dziś, jak i w poprzednich miesiącach, ludzie po żywność czekają w długiej kolejce. Stoją i marzną, choć po części jest to ich własny wybór. Już przed miesiącem, pani Renata Pałys, terenowy organizator usług opiekuńczych mówiła nam:
– Wiemy, że musimy mieć przygotowane paczki dla około 2 tys. osób. Po tym jak otrzymamy cały towar, dzielmy go tak, aby żywności wystarczyło dla każdego. Tłumaczymy to ludziom, że nie muszą stać w długich kolejkach.

Co w noworocznej paczce?
W styczniu, w sanockiej siedzibie PKPSu udało się zgromadzić produkty, które składają się na następującą paczkę: 1 litr mleka, słoik dżemu truskawkowego, paczka ryżu, kilogram cukru, po jednej puszce mielonki wieprzowej, pulpetów i groszku z marchewką. W styczniu każdy otrzyma ponadto 10 opakowań płatków kukurydzianych. To otrzymuje 1 osoba, korzystająca z pomocy.
– Wyjątkowo dużo rozdajemy w tym miesiącu płatków kukurydzianych. Zaznaczam jednak, że w tym roku już płatków nie będziemy mieć na stanie – wyjaśnia pani Marta Łakos, prezes PKPS w Sanoku.

Transport nadal problemem
Największym utrapieniem dla osób zaangażowanych w rozdawanie żywności, jest od miesięcy problem z zapewnieniem środków do transportu żywności z Agencji Rynku Rolnego z Krosna, właśnie do Sanoka.

Jak informowały nas rozmówczynie, rocznie na transport żywności potrzeba około 24 tys. zł. Z racji tego, że z pomocy korzystają mieszkańcy gminy Sanok, samorząd ten w połowie partycypował w kosztach transportu żywności, w roku 2015. Pozostałą część stanowiły w głównej mierze ofiary od prywatnych sponsorów.
  – Korzystając z okazji chciałabym podziękować gminie Sanok, firmie ubezpieczeniowej pani Alicji Rogowskiej oraz firmom Pass-Pol Sanok i firmie ATW z Zasławia. To dzięki nim mieliśmy w ubiegłym roku zapewniony transport żywności. Liczymy, na udaną współpracę także w tym roku – podkreśla prezes sanockiego PKPSu.

Jak można pomóc w finansowaniu transportów żywności? Przede wszystkim wpłacając pieniądze na konto bankowe:

PKPS SANOK
nr konta bankowego: 53 1020 2980 0000 2102 0020 4016
z dopiskiem „NA TRANSPORT ŻYWNOŚCI”

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRUDZIEŃ 2015: Kolejki po żywność z PKPS. „Ludzie stoją, choć towaru nie zabraknie” (ZDJĘCIA)

14-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)