REKLAMA
REKLAMA

Kręcą „Watahę”. Wielka produkcja na ulicy Lenartowicza (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę około godziny 15:00 ekipa filmowa ATM S.A na zlecenie stacji HBO rozpoczęła nagrywanie zdjęć do serialu Wataha. Od godziny 21:40 aktorzy pracują nad sceną przyjazdu policji pod kamienicę. Reporterowi naszego portalu udało się wejść na plan filmowy. 

e

Od rana nie można było wjechać autem na naszą ulicę – relacjonuje jedna z mieszkanek ulicy Lenartowicza. – Taśma z jednej i drugiej strony. Dużo ochrony. Jak się ściemniło, przyjechała policja i patrolowała teren. Od razu widać, że to poważna produkcja. Aktorzy, bardzo dużo osób od obsługi technicznej, kręcą się też statyści – dodaje.

Nie było problemu, żeby dostać się do mieszkania. Mieszkam w bloku tuż obok biblioteki. Mimo, że nagrywali jakąś scenę, ochroniarz pozwolił w krótkiej przerwie wejść do domu. Byłem zaskoczony, że ta rozmowa przebiegła w taki normalny sposób. Obawiałem się, że będę musiał przeczekać kilka godzin, bo moja ulica zamieniła się w małe Hollywood – powiedział w rozmowie z eSanok.pl mieszkaniec bloku nr 4. 

Od godziny 21:40, ekipa nagrywała scenę przyjazdu policji pod kamienicę. Z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden z nich chciał zapalić papierosa, drugi podbiegł, wytrącił go koledze z ręki i obaj udali się do środka budynku.

Filmowcy porozumiewają się przez krótkofalówki. Nagraniom, ze swoich balkonów, bacznie przyglądają się mieszkańcy bloku nr 4.

Wataha to polski kryminalno-sensacyjny serial telewizyjny emitowany przez HBO Polska od 12 października 2014. Pierwszy sezon cieszył się dużą popularnością wśród widzów. Ekipa filmowa ponownie wróciła w Bieszczady w październiku. Nowe odcinki będą kontynuacją poprzednich. W obsadzie znowu zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Bartłomieja Topę, i Mariana Dziędziela. Reżyserem jest Katarzyna Adamik, znana m.in. z produkcji „Boisko Bezdomnych” oraz Jan. P. Matuszyński (Ostatnia Rodzina).

Utrudnienia potrwają do godziny 7:00 w poniedziałek.

30-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)