REKLAMA
REKLAMA

Kręcą „Watahę”. Wielka produkcja na ulicy Lenartowicza (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę około godziny 15:00 ekipa filmowa ATM S.A na zlecenie stacji HBO rozpoczęła nagrywanie zdjęć do serialu Wataha. Od godziny 21:40 aktorzy pracują nad sceną przyjazdu policji pod kamienicę. Reporterowi naszego portalu udało się wejść na plan filmowy. 

e

Od rana nie można było wjechać autem na naszą ulicę – relacjonuje jedna z mieszkanek ulicy Lenartowicza. – Taśma z jednej i drugiej strony. Dużo ochrony. Jak się ściemniło, przyjechała policja i patrolowała teren. Od razu widać, że to poważna produkcja. Aktorzy, bardzo dużo osób od obsługi technicznej, kręcą się też statyści – dodaje.

Nie było problemu, żeby dostać się do mieszkania. Mieszkam w bloku tuż obok biblioteki. Mimo, że nagrywali jakąś scenę, ochroniarz pozwolił w krótkiej przerwie wejść do domu. Byłem zaskoczony, że ta rozmowa przebiegła w taki normalny sposób. Obawiałem się, że będę musiał przeczekać kilka godzin, bo moja ulica zamieniła się w małe Hollywood – powiedział w rozmowie z eSanok.pl mieszkaniec bloku nr 4. 

Od godziny 21:40, ekipa nagrywała scenę przyjazdu policji pod kamienicę. Z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden z nich chciał zapalić papierosa, drugi podbiegł, wytrącił go koledze z ręki i obaj udali się do środka budynku.

Filmowcy porozumiewają się przez krótkofalówki. Nagraniom, ze swoich balkonów, bacznie przyglądają się mieszkańcy bloku nr 4.

Wataha to polski kryminalno-sensacyjny serial telewizyjny emitowany przez HBO Polska od 12 października 2014. Pierwszy sezon cieszył się dużą popularnością wśród widzów. Ekipa filmowa ponownie wróciła w Bieszczady w październiku. Nowe odcinki będą kontynuacją poprzednich. W obsadzie znowu zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Bartłomieja Topę, i Mariana Dziędziela. Reżyserem jest Katarzyna Adamik, znana m.in. z produkcji „Boisko Bezdomnych” oraz Jan. P. Matuszyński (Ostatnia Rodzina).

Utrudnienia potrwają do godziny 7:00 w poniedziałek.

30-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)