REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Plaga kradzieży i bezmyślnych kierowców na podwójnym gazie

SANOK / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej skoncentrowali swoje działania na badaniu stanu trzeźwości. Podczas akcji ujawniono 4 pijanych kierowców. W ostatnim czasie policjanci przyjmują co raz więcej zgłoszeń o kradzieżach.

Jedno piwko i w drogę

W ubiegły wtorek, 8 listopada na ul. Mickiewicza w Sanoku policjanci prowadzili kontrole drogowe i ustalili, że kierujący samochodem osobowym znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Pierwsze badanie wykazało 0,18 ‰, kolejne już malejące.

Dzień później na ul. Krakowskiej Patrol Ruchu Drogowego ujawnił, kolejnego pijanego kierowce. Pierwsze badanie pokazało 0.19 ‰, ostatnie skończyło się na 0.15 ‰.

Na ul. Jana Pawła II w ubiegły czwartek, 10 listopada policjanci zatrzymali kierowce, który w wydychanym powietrzu miał 0.15  ‰.

W piątek, 11 listopada w Załużu kierowca zjeżdżając ze wzniesienia na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w metalową barierę energochłonna, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Pasażerka miała złamaną rękę, natomiast kierujący pojazdem doznał urazu głowy. Kierowca osobówki był pijany. 1 badanie wykazało 0,28 ‰, ponadto kierującemu pobrano krew by sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Czynności prowadzi KPP Sanok. 

Osobówka wypadła z drogi. Dwie osoby w szpitalu. Kierowca na promilach (ZDJĘCIA)

54bfb7b41face_o

Włamania z kradzieżą. Szyby w drzwiach nie są przeszkodą

W ubiegły piątek, 11 listopada pokrzywdzona zawiadomiła, że sprawca ukradł z klatki schodowej bloku, przy ul. Stróżowskiej rower m-ki Kellys Viper 10 Black Green o wartości około 1000 zł. Postępowanie prowadzi KPP Sanok.

W tym samym dniu w Zarszynie nieznany sprawca włamał się do pojazdu Volkswagen Transporter, a następnie z jego wnętrza zabrał elektronarzędzia. Wartość strat zawiadamiający wycenił na kwotę ok. 1700 zł. Czynności prowadzi KPP Besko.

Wczoraj (14 bm.) ekspedientka sklepu znajdującego się pzry ul. Jana Pała II, zawiadomiła, że sprawca wybił szybę w drzwiach wejściowych i ukradł około 500 zł, papierosy i alkohol. Poszkodowany wartość strat oszacował na kwotę ok. 1600 zł. Czynności prowadzi KPP Sanok.

Kolejną ofiarą kradzieży stał się właściciel samochodu marki Citroen Berlingo, który pozostawił pojazd przy ul. Jagiellońskiej. Złodziej odsunął boczną szybę w drzwiach samochodu i ukradł saszetkę z zawartością dokumentów i pieniędzy. Zgłaszający straty wycenił na kwotę ok. 550 zł.

materiały nadesłane

15-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)