REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Pożar sadzy, zabójczy tlenek węgla i zalane piwnice

SANOK / PODKARPACIE. Do straży pożarnej trafia coraz więcej zgłoszeń o zalanych piwnicach i mieszkaniach, powalonych drzewach na jezdni, pożarach sadzy w kominie.

Zalane piwnice i mieszkania

W minionym tygodniu strażacy kilkakrotnie interweniowali przy zalanych piwnicach. Wodę wypompowywano w Wolicy, Komańczy, dwukrotnie w Prusieku, Mokrem, Nowosielcach, Bukowsku, Nagórzanach, Nadolanach, Kostarowcach, Pakoszówce, w Sanoku przy ul. Cichej. Natomiast w Łukowem pompowano wodę ze studni. Z kolei w Rakowej strażacy interweniowali przy podtopionym budynku gospodarczym, zaś w Sanoku na Słowackiego przy zalanym mieszkaniu.

Powalone drzewa

Z uwagi na kiepskie warunki pogodowe strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń na drogach powiatu, usuwając powalone drzewa. Interweniowali w Jurowcach, Tyrawie Wołoskiej, Srogowie Dolnym oraz w Sanoku przy Witkiewicza, Działkowej oraz na Podgórzu.

Clipboard01

Zabójczy tlenek węgla i pożar sadzy w kominie

Sezon grzewczy to wzmożone interwencje przy pożarach sadzy oraz kontrola poziomu tlenku węgla oraz gazu. W minionym tygodniu strażacy sprawdzali poziom CO w Sanoku przy ul. Poprzecznej, a na Konarskiego gazu. Ponadto wyjeżdżali do dwóch pożarów. W Lisznej zapaliła się sadza w kominie, natomiast w Srogowie Dolnym doszło do zadymienia kotłowni.

Zdarzenia drogowe i uszkodzone przepusty

W minionym tygodniu strażacy interweniowali także podczas kilku zdarzeń drogowych. Były to dwa wypadki w Pakoszówce oraz kolizja w Zagórzy przy ulicy Batorego. W Sanoczku neutralizowano plamę ropopochodną, zaś w Mrzygłodzie i w Komańczy strażacy udrażniali przepusty drogowe.

źródło: KP PSP Sanok  

14-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)