REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof, wygraj olimpiadę!

SANOK / PODKARPACIE. Krzysztof Żyłka mieszkaniec podsanockich Markowiec bierze udział w Igrzyskach Paraolimpijskich. Nasz zawodnik wyjechał już do Rio de Janeiro. Trzymamy za niego kciuki!


Krzysztof Żyłka od ponad 20 lat jeździ na wózku inwalidzkim. Jest indywidualnym zwycięzcą „Polish Open” w 2007 roku oraz zdobywcą brązowego medalu w drużynie „Polish Open” 2008. W 2008 wygrał II Turniej TOP 10 w Tarnobrzegu Wywalczył srebrny medal w deblu podczas US Open w Chicago w 2007 roku. Do licznych sukcesów zaliczyć także należy zdobyte medale w mikstach oraz „zwycięski maraton” w Puławach, podczas Międzynarodowych Turniejów na Wózkach, kolejno w latach 2005, 2006, 2007. W 2014 r. zdobył w Pekinie tytuł wicemistrza świata w tenisie stołowym.

Swój udział w Igrzyskach Paraolimpijskich Krzysztof rozpoczął 7 września w Warszawie W tym dniu wraz z 153 paraolimpijczykami złożył ślubowanie i odebrał nominację. Nasz krajan reprezentuje IKS Jezioro Tarnobrzeg wraz z Karoliną Pęk i Maciejem Nalepką. Paraolimpijczykom życzenia złożył minister sportu Witolda Bańka.

k.yzlka

08-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)