REKLAMA
REKLAMA

Kupiła 170 sztuk bydła. Szybko się rozmyśliła

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Kilkadziesiąt sztuk bydła pozostawiono bez opieki na drodze publicznej w Pakoszówce. Policjanci sprawdzają czy nie dopuszczono się przestępstwa znęcania nad zwierzętami.

W piątek po godz. 23, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze w Pakoszówce znajduje się kilkadziesiąt sztuk bydła, które prawdopodobnie uciekły z hodowli.

Okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego prowadzący hodowlę bydła, dwa tygodnie wcześniej sprzedał 177 sztuk bydła mieszkance powiatu będzińskiego (woj. śląskie). Kobieta przyjechała po zakupione bydło. Jednak po jakimś czasie zadzwoniła do 43-latka, że rezygnuje z zakupionych cieląt i przywiozła je z powrotem. Okazało się, że pozostawiła około 80 sztuk bez opieki na drodze.

Następnego dnia, około godz. 20.30, przywieziono kolejne zwierzęta i również pozostawiono je na drodze. Spośród 177 sztuk złapano 166 sztuk.

Powiadomiony o zaistniałej sytuacji weterynarz złożył pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zaniedbania zwierząt.

Policja przypomina, że za znęcanie się nad zwierzętami Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. W myśl tego przepisu znęcaniem jest również pozostawienie zwierzęcia bez opieki, a także wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu.

cows-1209635_960_720

KPP Sanok

05-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)