REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Malowanie szklanych pisanek w ramach doskonalenia technik relaksacji (ZDJĘCIA)

ŁUPKÓW / PODKARPACIE. Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny, który w interaktywny sposób prezentuje tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. W swojej działalności Centrum organizuje warsztaty szklanego rzemiosła zarówno na terenie swojego obiektu jak również poza jego obrębem.

W dniu 10.03.2016 r. na terenie jednostki Zakładu Karnego w Łupkowie, w  ramach programu „Wstrzymaj pieści, włącz myślenie moduł III – techniki relaksacji” odbyły się warsztaty organizowane przez twórców z Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna.

10

Uczestnicy warsztatów mogli nie tylko dowiedzieć się o pięknie szklanej sztuki oraz samych  artystach szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych. Zaprezentowane przez zaproszonych gości szklane wyroby wzbudziły u osadzonych wielkie zainteresowanie.  Podczas warsztatów osadzeni wykonali dekoracje wielkanocne poprzez dekorowanie technikami malowania specjalnie do tego przeznaczonymi farbami oraz nakładania brokatu na szklane powierzchnie dekoracji wielkanocnych.

Tekst: kpt. Maciej Słysz
Foto: Marek Fejdasz

18-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)