REKLAMA
REKLAMA

Malowanie szklanych pisanek w ramach doskonalenia technik relaksacji (ZDJĘCIA)

ŁUPKÓW / PODKARPACIE. Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny, który w interaktywny sposób prezentuje tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. W swojej działalności Centrum organizuje warsztaty szklanego rzemiosła zarówno na terenie swojego obiektu jak również poza jego obrębem.

W dniu 10.03.2016 r. na terenie jednostki Zakładu Karnego w Łupkowie, w  ramach programu „Wstrzymaj pieści, włącz myślenie moduł III – techniki relaksacji” odbyły się warsztaty organizowane przez twórców z Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna.

10

Uczestnicy warsztatów mogli nie tylko dowiedzieć się o pięknie szklanej sztuki oraz samych  artystach szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych. Zaprezentowane przez zaproszonych gości szklane wyroby wzbudziły u osadzonych wielkie zainteresowanie.  Podczas warsztatów osadzeni wykonali dekoracje wielkanocne poprzez dekorowanie technikami malowania specjalnie do tego przeznaczonymi farbami oraz nakładania brokatu na szklane powierzchnie dekoracji wielkanocnych.

Tekst: kpt. Maciej Słysz
Foto: Marek Fejdasz

18-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)