REKLAMA
REKLAMA

Miał ponad 2,5 promila alkoholu i wiózł trzeźwego pasażera

SANOK / PODKARPACIE. Wsiadł za kółko mimo, że miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Podczas interwencji policjanci ustalili, że wiózł trzeźwego pasażera. To on kontynuował dalsza podróż. Kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci z posterunku w Besku w poniedziałek około 12.30 otrzymali informację, że samochodem bmw jadącym od strony Odrzechowej, prawdopodobnie kieruje nietrzeźwy mężczyzna.

Funkcjonariusze zauważyli opisany przez zgłaszającego pojazd i chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej. Nadawali sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy wyraźny znak, aby się zatrzymał. Ten jednak nie reagował i jechał dalej. Zatrzymał się dopiero w Zarszynie.

Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może on być nietrzeźwy. Podczas badania okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu sanockiego ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W samochodzie oprócz kierowcy był jeszcze pasażer. Mężczyzna był trzeźwy i po zakończonych czynnościach, to on kontynuował dalszą jazdę.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

303-118086

źródło: KPP Sanok

22-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)