REKLAMA
REKLAMA

Miała pracować w Mazowieckim. Wybrała zatrudnienie u koleżanki

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sanoku ujawnili kolejny przypadek wyłudzenia wizy pracowniczej. Podczas kontroli drogowej w okolicy miejscowości Domaradz (14 bm.), funkcjonariusze SG z Sanoka skontrolowali Mercedesa typu bus.

Pojazdem podróżowała 23 letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta powiedziała, że wraca do swojego kraju gdyż kończy się ważność jej wizy. Ukrainka posiadała tzw. wizę pracownicza, zgodnie z posiadanym dokumentami powinna była pracować w firmie znajdujące j się na terenie województwa mazowieckiego. Strażnicy graniczni skontaktowali się z przedstawicielem firmy, który powiedział że kobieta nie zgłosiła się do pracy. Ukrainka przyznała się, że przez dwa miesiące pracowała w Polsce ale u swojej koleżanki a następnie na kilka tygodni wyjechała do pracy we Włoszech.

Komendant Placówki SG w Sanoku wydał decyzje o cofnięciu wizy oraz decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 6 miesięcy.

W tym roku strażnicy graniczni z Sanoka prowadząc kontrolę legalności pobytu oraz kontrolę drogową ujawnili już 20 takich zdarzeń, wszystkie zakończyły się cofnięciem lub unieważnieniem wizy oraz zakazem wjazdu na teren Polski.

SAMSUNGBOSG

16-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)