REKLAMA
REKLAMA

Miała pracować w Mazowieckim. Wybrała zatrudnienie u koleżanki

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sanoku ujawnili kolejny przypadek wyłudzenia wizy pracowniczej. Podczas kontroli drogowej w okolicy miejscowości Domaradz (14 bm.), funkcjonariusze SG z Sanoka skontrolowali Mercedesa typu bus.

Pojazdem podróżowała 23 letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta powiedziała, że wraca do swojego kraju gdyż kończy się ważność jej wizy. Ukrainka posiadała tzw. wizę pracownicza, zgodnie z posiadanym dokumentami powinna była pracować w firmie znajdujące j się na terenie województwa mazowieckiego. Strażnicy graniczni skontaktowali się z przedstawicielem firmy, który powiedział że kobieta nie zgłosiła się do pracy. Ukrainka przyznała się, że przez dwa miesiące pracowała w Polsce ale u swojej koleżanki a następnie na kilka tygodni wyjechała do pracy we Włoszech.

Komendant Placówki SG w Sanoku wydał decyzje o cofnięciu wizy oraz decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 6 miesięcy.

W tym roku strażnicy graniczni z Sanoka prowadząc kontrolę legalności pobytu oraz kontrolę drogową ujawnili już 20 takich zdarzeń, wszystkie zakończyły się cofnięciem lub unieważnieniem wizy oraz zakazem wjazdu na teren Polski.

SAMSUNGBOSG

16-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)