REKLAMA
REKLAMA

Miasto może dostać dofinansowanie do basenu w perspektywie 3 lat. Raczej nie ma co marzyć o 50 % dotacji

SANOK / PODKARPACIE, WARSZAWA. Pierwsze prace związane z budową basenu w Sanoku planowane są na połowę 2017 roku. Trzeba brać jednak pod uwagę długi okres oczekiwania na dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku to już niemożliwe. Wątpliwe jest dofinansowanie w wysokości 50% kosztów.

021-1024x7281-1024x728

Z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie otrzymaliśmy informację w sprawie dofinansowania.

– Inwestycja Miasta Sanoka została wprowadzona do Planu Wieloletniego, co oznacza możliwość przyznania dotacji w perspektywie 3-letniej – informuje Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, rzecznik prasowy MSiT w Warszawie.

Najwcześniej można mówić o dofinansowaniu od 2017 roku (wnioskodawca w I kwartale 2017 r. musi złożyć aktualizację dokumentacji przedstawiającej stan zaawansowania przygotowań inwestycyjnych). Trzeba zaznaczyć, że możliwość przyznania dotacji w przyszłym roku zależna będzie od kilku czynników, m.in. od przygotowania inwestycji do rozpoczęcia jej realizacji czy też od pozostałych priorytetów inwestycyjnych. Trzeba mieć też na uwadze, że wskaźnik 50% jest wartością maksymalną określoną w założeniach programowych. W praktyce, z uwagi na dużą ilość zgłaszanych do programu inwestycji, dofinansowywanie przyznawane jest na niższym poziomie, i ten fakt musi mieć na uwadze inwestor – Miasto Sanok.

Źródło: P24.pl

14-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)